Aktualizáciu na Android 8.0 Oreo tento rok dostane aj starší LG G5

LG sa púšťa do aktualizácie dvojročnej vlajkovej lode.

1
LG G5
LG G5 spolu s najnovším LG G7 ThinQ

LG G5 sa na trhu objavil niekedy po februári roku 2016. Vlajková loď síce netrhala predajné rekordy, no napriek tomu išlo o veľmi zaujímavý smartfón. 

LG G5 bol totižto prvým moderným modulárnym smartfónom. Takzvanú bradu bolo možné oddeliť od tela a vymeniť batériu. Základný modul sa najčastejšie vymieňal za fotografický modul, ktorý k zariadeniu rozdávali aj naši operátori. Modulárneho príslušenstva bolo viac a v LG toto príslušenstvo pomenovali ako priateľov.

Vzhľadom na vlažné trhové prijatie LG nevyvíjalo ďalšie príslušenstvo a s novou generáciou LG G6 modulárnu koncepciu výrobca opustil. LG G5 bol predstavený s operačným systémom Android vo verzii 6.0.1 Marshmallow, poháňal ho Snapdragon 820 a disponoval pomerne jedinečným širokouhlým fotoaparátom.

LG G5
LG G7 ThinQ (2018) a LG G5 (2016)

LG nemá zrovna povesť aktualizačného šprintéra. Aktualizácie ale pripravuje, aj keď v pohodlnejšom tempe. Android 8.0 Oreo už dobehol LG G6, model V20 dobehne niekedy v auguste a do konca roka ho dokonca získa spomínaný LG G5.

Aj viac ako dva roky starý model tak bude šliapať pod taktovkou nového operačného systému. Aktualizácia je istá, keďže výrobca stihol zverejniť zdrojové kódy novej verzie systému. Tá sa momentálne pripravuje pre domáci, juhokórejský trh. Ak sa na tomto trhu update osvedčí, poputuje do celého sveta, vrátane Európy.

TIP REDAKCIE
Vyskúšali sme LG G7 ThinQ, aká je nová vlajková loď a koľko stojí?

LG podobným spôsobom aktualizovalo aj v minulosti. Prednosť takmer vždy dostal domáci trh a s odstupom času nasledovali ďalšie trhy. Aktualizačný balíček nie je zatiaľ za rohom. Pár týždňov a možno až mesiacov naň ešte treba čakať.

Zároveň pôjde o poslednú veľkú aktualizáciu, ktorú tento model dostane.