Problémy s inštaláciou Windows 10 Fall Creators Update? Nie ste v tom sami

Niektorí používatelia so špecifickými základnými doskami hlásia, že sa inštalácia Fall Creators Update hocikedy zasekne a nemieni pokračovať.

Niektorí používatelia so špecifickými základnými doskami hlásia, že sa inštalácia Fall Creators Update hocikedy zasekne a nemieni pokračovať.

Microsoft vydal Fall Creators Update 10. októbra, kde pridal novú podporu Mixed Reality, vylepšený OneDrive a mnoho ďalšieho. Nie všetci však boli schopní úspešne prejsť na vynovenú verziu operačného systému. Problémom môže byť špecifická kombinácia základnej dosky a SSD úložiska.

O akú kombináciu komponentov ide?

Mnoho nahlásených sťažností obsahovali informácie, z ktorých vyšlo najavo, že kombinácia X299 základnej dosky a SSD úložiska, ktoré používa NVMe štandard, je práve tá “smrteľná” kombinácia. Na TechNet fórach od Microsoftu môžeme nájsť staré príspevky, ktoré hovorili o problémoch so Spring Updateom pre Windows 10. Teraz je fórum zahŕňané opäť sťažnosťami na nový update, avšak už to je predsa len nejaká doba. Sťažuje sa taktiež aj veľa ľudí s MSI a Gigabyte základnými doskami, avšak vyzerá to tak, že problémy má “pomenej” používateľov Windowsu.

TIP REDAKCIE
Instagram začal testovať predplatné: Otvorí cestu k exkluzívnemu obsahu

Jeden z výrobcov komponentov tvrdí, že sa snažil simulovať a vytvoriť ten istý problém, avšak neúspešne. Stále sa ale pokúša nájsť zradu.

Microsoft pre CNET uviedol: “Microsoft si je vedomý problému, a tak pracujeme s našimi partnermi na jeho vyriešení ako len to ide.”

V medzičase ľudia s X299 základnými doskami, ktorí majú problémy s updateom, hlásia, že nanovo preinštalovať Windows 10 môže pomôcť. Je to však nepríjemné riešenie, keďže preinštalovávanie znamená všetky údaje z PC zálohovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať