VIDEO: Autopilot v elektromobile Tesla Model 3 zabránil dopravnej havárii

Autopilot je opäť v médiách, no bez akéhokoľvek spochybňovania jeho schopností. Vďaka nim totiž zabránil vzniku potenciálnej havárie.

Posledné mesiace bolo počuť hneď o viacerých dopravných incidentoch, ktoré nemali mať na svedomí šoféri z mäsa a kostí, ale inteligentné počítače v ich elektromobiloch. Tentokrát bude síce tiež reč o autopilotovi, no bez akéhokoľvek spochybňovania jeho schopností. Vďaka nim totiž zabránil vzniku potenciálnej havárie.

Všetko zaznamenala palubná kamera v interiéri Tesla Model 3.

Ako píše jeho majiteľ priamo pod autentickým záberom na YouTube, aktívny počítač sám od seba vyhodnotil situáciu a v zlomku okamihu presunul ohrozené auto do vedľajšieho pruhu, kde v tej chvíli nič nebolo. Celé to vraj trvalo iba pár sekúnd, potom prevzal riadenie šofér.

Ak by tak pohotový autopilot nespravil, auto, ktoré agresívne zmenilo pruh a snažilo sa zaradiť pred Model 3, mohlo skončiť v elektromobile.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a: Dostupnejšia verzia smartfónu môže prísť skôr

Inteligentný počítač využil dáta z prítomných senzorov, kamier či skenerov, aby si tak počas jazdy vytváral prehľad o bezprostrednom okolí. Práve s jeho pomocou dokázal včas zareagovať na krízovú situáciu. To, čo by človek zrejme nestihol, zvládol na jednotku s hviezdičkou, pretože mu celý proces trvá podstatne kratší čas. Vizuálne detaily nájdete na videu vyššie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať