Flexibilný OLED displej od Samsungu

Éra prasknutých ochranných skiel sa blíži ku koncu. Samsung predstavil nový zobrazovací panel, ktorý by mal vydržať takmer akékoľvek zaobchádzanie, pretože ho tvorí vraj nerozbitný substrát.

A aby nezostal iba pri planých slovách, svoju čerstvú pýchu si dal poctivo certifikovať renomovanými odborníkmi z americkej spoločnosti Underwriters Laboratories. Nadobudnutý papier je akousi zárukou kvality, že jedinečný displej z jeho dielne skutočne čo-to vydrží.

Zosilnené plastové okno je špeciálne vytvorené pre prenosné elektronické zariadenia nielen kvôli nezničiteľným charakteristikám, ale aj kvôli nízkej váhe, priepustnosti a tvrdosti, čo sa podobá sklu.“

PhoneArena píše, že certifikácia zahŕňala náročné fyzické testovanie vrátane tvrdých pádov na zem, a to z výšky 1,2 metra. Panel tak padol 26x po sebe, no ani raz na ňom nevzniklo poškodenie, čiže fungoval stále tak isto, ako pred začiatkom testu. Samsung navyše tvrdí, že by mu nemali ublížiť ani pády z výšky až 1,8 metra.

Nezničili ho dokonca ani extrémne teploty, pretože zvládol horúcich 71 aj chladných -32 stupňov Celzia.

Nielen pre smartfóny

Keďže novinka pozostáva z flexibilného plastu, viac ako určite ju uvidíme v avizovaných skladacích mobilných telefónoch. Tam to však ani zďaleka nekončí. Displej vraj nie je určený iba pre smartfóny. Výrobca tvrdí, že vie poslúžiť aj v iných typoch prenosnej elektroniky, a to vrátane automobilov či vojenskej techniky.

Čo sa týka samotnej zobrazovacej technológie, ide o pokročilý OLED kúsok s reálne vyzerajúcou čiernou a ďalšími skvelými vlastnosťami, ktorými konkuruje cenovo dostupnejšej LCD alternatíve.