FOTO maxpixel.freegreatpicture.com

Japonská železničná spoločnosť oznámila, že začína pracovať na novom dvojročnom projekte. Jeho cieľ spočíva vo zvýšení rýchlosti jazdy špecifickej vlakovej linky, aby tak skrátili v týchto dňoch pol hodinu trvajúcu cestu približne o jednu minútu.

A to bez akejkoľvek štipky srandy. V tejto ekonomicky aj technologicky rozvinutej ázijskej krajine považujú podobné zlepšenia za obrovský úspech, pretože im tam nesmierne záleží na čase a všetkom, čo s ním určitým spôsobom súvisí. Ospravedlnenie sa za niekoľko sekúnd rýchlejší štart vlaku, o ktorom sme písali ešte dávnejšie, hovorí za všetko.

Ako informuje Engadget, aby sa im niečo také podarilo dosiahnuť, inžinieri z East Japan Railway Company musia najskôr prísť na spôsob, ako čo najefektívnejšie zvýšiť rýchlosť vlaku zo súčasných 110 kilometrov za hodinu na 130 kilometrov za hodinu. Samozrejme, bez citeľného zvýšenia hluku či vibrácií. Ak vytýčený cieľ dosiahnú, porastie i množstvo cestujúcich.

Jednu z tých najbližších možností reprezentuje výstavba dodatočných panelov na absorbovanie výraznejšieho zvuku z činnosti rýchlejšieho dopravného prostriedku.