new shepard

Nič pre smrteľníkov: Letenky do vesmíru budú stáť astronomickú sumu

Blue Origin, jeden z konkurentov spoločnosti SpaceX, začína kuť reálne vyzerajúce plány s komerčnými letmi do priestoru okolo našej modrej planéty.

Blue Origin, jeden z úhlavných konkurentov vesmírnej spoločnosti SpaceX, začína kuť reálne vyzerajúce plány s komerčnými letmi do priestoru okolo našej modrej planéty. Tieto jedinečné vyhliadkové jazdy s nezabudnuteľným výhľadom nebudú však úplne pre každého.

Teda aspoň spočiatku. Dôvodom sú totiž ceny leteniek, pretože tie môžu po vypuknutí tohto šialenstva vystreliť na sumu vo výške od 200 až do 300 000 amerických dolárov za jedno jediné sedadlo vo vesmírnej rakete New Shepard. Informuje o tom renomovaný web Reuters, pričom ten sa odvoláva na bližšie nešpecifikované zdroje.

Samozrejme, postupom času to pôjde pomaly, ale isto dole, no je nevyhnutná trošku väčšia dávka trpezlivosti. Podobný trend navyše prebiehal aj pri bežných letenkách leteckých spoločností, ktoré dnes šikovný záujemca kúpi za pár drobných. Stačí len vedieť, kde hľadať.

Vyhliadková jazda Blue Origin má podľa dostupných informácií zahŕňať let do suborbitálneho priestoru medzi Zemou a vesmírom, odkiaľ pasažieri uvidia zaoblenie našej planéty a zároveň zažijú na vlastnej koži takzvaný beztiažový stav. Na palubu rakety New Shepard sa dokopy zmestí 6 ľudí. Celý proces bude prebiehať prostredníctvom sofistikovaného autonómneho systému, čo znamená, že riadenie prevezme inteligentný počítač.

Prvý komerčný let do vesmíru vraj uskutočnia už v priebehu budúceho roka.

Total
2
Zdieľaní