MacBook Pro - FOTO: Wccftech

iFixit bol prvý, kto objavil utajenú membránu nachádzajúcu sa pod klávesami prerobených MacBook Pro klávesníc, ktorá má podľa slov Apple slúžiť ako ochrana pred nevítaným prachom škodlivým pre mechanizmus. A keďže ju iFixit objavil ako prvý, aj si ju sám dôkladne otestoval.

MacBook Pro podľa všetkého obstál celkom dôstojne. Ako je vidno aj na obrázku nižšie, membrána je naozaj účinná a dokáže zachytiť aj tie najmenšie zrnká prachu (v tomto prípade však išlo o zrnká prášku farby).

iFixit poznamenal, že predošlé klávesnice, ktoré neobsahovali túto membránu, obstáli v takejto forme testovania omnoho horšie.

FOTO: iFixit

Piesok dokázal mechanizmus zničiť

Ani tento spôsob ochrany však nie je nepriestreľný. Tímu sa podarilo prelstiť naozaj odolnú membránu pieskom, čo znamená, že by si svoj takmer 7-tisícový MacBook Pro mal od pláže držať čo najďalej.

TIP REDAKCIE
Práčky pre každého: Noví majitelia QLED TV dostanú od Samsungu parádny darček!

Celkovo je však membrána, čo je v podstate pevná fólia silikónu s výrezmi pre jednotlivé klávesy, naozaj spoľahlivá ochrana, ktorá dokáže zabrániť prieniku takmer všetkých možných foriem prachu.