MacBook Pro
MacBook Pro

Kalifornské jabĺčko predstavilo vynovenú generáciu svojho laptopu pre profíkov. Nový MacBook Pro môže mať vo výbave až 4 TB disk vrátane 32 GB operačnej pamäte. Výrobca si však za tú najvyššiu konfiguráciu pýta sumu, na akej sa väčšina z vás poriadne zasmeje.

Keď si otvoríte nemecký e-shop spoločnosti Apple a v konfigurátore vyberiete iba tie najlepšie súčiastky, na displeji v tom momente uvidíte cenu vo výške astronomických 8 000 eur. Nie je sa ale ani čomu čudovať – vyššie spomínané rozšírenie základného úložného priestoru a maximálna RAMka dokopy stoja takmer 3 000 eur.

Preto začínajú sociálne siete zaplavovať vtipy na adresu tejto poriadne hustej, ale zároveň aj poriadne drahej novinky.

Čo sa týka samotnej hardvérovej výbavy, tak zákazník môže počítať s najnovšou generáciou procesorov od spoločnosti Intel, zobrazovacou technológiou True Tone alebo treťou generáciou klávesnice s takzvaným butterfly mechanizmom. Tú najdrahšiu konfiguráciu tvorí 6-jadrový Intel i9 s 2,9 GHz taktom a 4,8 GHz turbom, 4 TB SSD disk a 32 GB operačná pamäť (DDR4).

Web 9to5mac ale spomína i známu softvérovú funkcionalitu z iOS, ktorá sa spúšťa vyslovením frázy „Hey Siri“. Jej prítomnosť je umožnená integráciou kooperačného procesora T2 priamo z dielne Apple, pretože vie poskytnúť nevyhnutnú úroveň zabezpečenia a zároveň šetrí elektrickú energiu.

Základná konfigurácia 15-palcového MacBook Pro začína na sume 2 799 a konfigurácia 13-palcovej alternatívy zase na sume 1 999 eur.