BMW i3

Bavorská špička z automobilového priemyslu údajne zlepší súčasné akumulátory v elektromobiloch BMW i3. Naposledy sa tak stalo počas roka 2016, kedy renomovaný výrobca premenil 60 Ah kapacitu na 94 Ah. Tá po novom zase porastie na 120 Ah.

Vďaka tomu by mal používateľ na jedno nabitie prejsť niečo okolo 300 kilometrov, píše nemecký web BimmerToday. Electrek však podotýka, že realita bude trošku iná. Neporovnateľne reálnejších je tých 250, čiže zhruba o 60 kilometrov viac, ako je momentálne k dispozícii.

Spoločnosť BMW dosiahla tento úspech prostredníctvom niekoľkoročného úsilia, v ktorom mu pomáhal aj gigant Samsung. Lepšie povedané, jedna z jeho viacerých divízií so zameraním na batérie a všetko, čo s nimi určitým spôsobom súvisí. Spoločne tak vytvorili akumulátor s podstatne vyššou energetickou hustotou, no v balení, v akom je aj súčasná generácia.

Ešte pred sériovou výrobou musia však uskutočniť takzvanú validáciu produktu, čo inými slovami znamená, že fabriky potrebujú od vedenia BMW zelenú, aby mohli spustiť svoje výrobné linky. Produkcia vraj odštartuje niekedy začiatkom budúceho roka.