Honor Note 10
Honor Note 10 v porovnaní s konzolou Nintendo Switch (FOTO slashleaks.com)

Nadchádzajúci gigant z dielne spoločnosti Honor nám odhaľuje ďalšie tajomstvá. Tentokrát bude reč o veľkosti batérie a aj o špeciálnej technológii, ktorá dostane na starosti chladenie už netrpezlivo očakávaného kúsku s názvom Honor Note 10.

Naznačuje to čerstvo zverejnený reklamný plagát priamo od výrobcu, kde je jedinečná príležitosť vidieť číslo 5 000, slovíčko COOL a rozbitý ľad. Novinka by teda mala disponovať aj poriadne veľkou batériou. Ak to bude naozaj tak, dva dni výdrže nebudú žiadny veľký problém.

Z toho všetkého teda možno vydedukovať, že avizovaný Android smartfon prispôsobili na hranie graficky náročnejších mobilných titulov. Indícií, že to tak naozaj je, existuje však podstatne viac.

Súčasťou výbavy Honor Note 10 má byť okrem iného aj technológia GPU Turbo alebo niečo, čomu sa hovorí AI2K. Táto špeciálna zobrazovacia technológia zabezpečí prostredníctvom umelej inteligencie, aby používateľ videl na Full HD+ displeji očakávaného smartfónu kvalitu jemnejšieho 2K obrazu. Podobný vizuálny trik využíva napríklad i konzola PS4 Pro.

Honor nám ukáže Note 10 už koncom tohto mesiaca. Pôjde však o čínsku premiéru. Tá európska prebehne až o mesiac neskôr, čiže posledný augustový deň. Je to ale viac menej jedno, pretože na oboch mediálnych podujatiach uvidíme tie isté novinky.