Galaxy Note 9 zachytený v rukách šéfa spoločnosti Samsung

Paparazzi? Skôr zámer

2
galaxy note 9
Sammobile

Samsung Galaxy Note 9 oficiálne spoznáme cca o tri týždne, no už teraz sme si viac menej istí tým, čo uvidíme. Na novinku už dokonca môžete natrafiť na verejnosti, teda, pokiaľ niekde stretnete riaditeľa spoločnosti Samsung. 

Je bežné, že ešte nepredstavené zariadenia používajú v predstihu hlavní predstavitelia spoločností. Väčšinou ide o nefinálne vzorky, ktoré slúžia pre potreby testovania v takzvanej bežnej užívateľskej praxi.

Model Galaxy Note 9 bol zachytený v rukách riaditeľa spoločnosti Samsung, čo automaticky získalo patričnú dávku pozornosti. Podstatné je, že fotografia potvrdzuje prevedenie zadnej strany. Na snímke toho veľa vidieť nie je. Výrez v nasadenom ochrannom kryte ale potvrdzuje, že sa dočkáme duálneho fotoaparátu a snímača odtlačkov, ktorí bude umiestnený pod ním, na dostupnejšom mieste.

galaxy note 9
Sammobile

Snímka pravdepodobne nevznikla náhodou a takýmto spôsobom bol zachytený napr. Razer Phone alebo Xiaomi Mi Band 3, ktoré taktiež používali čelní predstavitelia výrobcov.

Galaxy Note 9

Ďalší zo zverejnených materiálov napovedá, že si Samsung tento rok dovolí použiť extravagantnejšie farebné prevedenia. Zaujímavo vyzerá kontrast medzi samotným zariadením a dotykovým perom. Modrý Galaxy Note 9 by sme tak mohli dostať so zlatým perom S Pen a tak podobne.

Galaxy Note 9
Ice universe

Vysoký výkon, bohatú pamäťovú výbavu či excelentný AMOLED displej pripomínať nemusíme. Inovácie bude reprezentovať (konečne) väčšia batéria s kapacitou 4000 mAh, prepracovaný S Pen s funkcionalitou diaľkového ovládača a možno Bluetooth konektivitou, duálny fotoaparát z modelu Galaxy S9+ či asi o milimeter užší spodný rámik prednej strany.

TIP REDAKCIE
Predzvesť rýchlejších aktualizácií. Tri popredné čipsety Qualcomm už podporujú Android P

Inak sa bude novinka výzorom ponášať na vlaňajšiu generáciu Galaxy Note 8. Poľský web navyše nedávno prezradil, že si Samsung model Galaxy Note 9 ocení na asi 990 EUR. Predbežné objednávky odštartujú v deň predstavenia a v našich končinách by malo byť zariadenie dostupné niekedy okolo 24. augusta 2018.

Skladačka je tak takmer kompletná a už nám zostáva len počkať na „oficiálne razítko“ z pódia prezentácie.