Facebook chce tvoje kontakty z Instagramu. Použije ich v Messengeri

Facebook práve spúšťa novú funkcionalitu, ktorá mu má pomôcť stenčiť hranicu medzi Instagramom a jeho ďalšími službami.

Facebook práve spúšťa novú funkcionalitu, ktorá mu má pomôcť stenčiť hranicu medzi Instagramom a jeho ďalšími službami. S novinkou prišiel server TechCrunch, ktorý zistil, že Facebook odteraz umožňuje synchronizáciu kontaktov medzi Instagramom a Messengerom. No a ako sa dalo čakať, mnohí z toho nadšení nie sú.

Novinka sa objaví priamo v aplikácii Messengeru v priečinku „Ľudia“. To by bolo v poriadku, ak by to nebolo spravené, povedzme, huncútsky. Hneď ako ťukneš na tlačidlo „Spojiť s Instagramom,“ ktoré zatiaľ nie je dostupné pre všetkých, je koniec. Facebook si začne s Instagramom vymieňať informácie, čo sa nedá zastaviť. Okrem toho, pri ťuknutí na tlačidlo nevyskočí žiadna ďalšia hláška či súhlasíš s tým, čo sa práve stane.

Facebook sa silou mocou snaží prepojiť svoju starnúcu platformu s Instagramom, ktorý je medzi ľuďmi čím ďalej, tým obľúbenejší. Pri synchronizácií dát si môžeš navoliť, aby sa ti spolu s kontaktami zosynchronizovalo aj tvoje používateľské meno, čo opäť svedčí o ešte pevnejšom zlepení oboch sociálnych gigantov.

Instagramoví sledovatelia na Facebooku?

Mnohým ľuďom sa to však nepáči. Hlavným bodom nespokojnosti je fakt, že možnosť prepojenia Facebooku a Instagramu niektorí nechcú. A to je presne to, čo táto funkcia robí. Ak omylom kliknete na spomínané tlačidlo a razom zistíte, že na Facebooku budete mať o stovky priateľov naviac, dokáže to nahnevať.

Čo ale hovoríš na novinku ty? Sme len príliš kritickí alebo sa nepáči aj tebe? Daj nám vedieť!