Internet je plný zaujímavých vecí. Nájdeme na ňom nápomocné informácie, krásne zábery či videá alebo zábavné mémy. Niekedy je však zároveň miestom bizarných situácií, o čom sa presvedčil aj prezident USA, Donald Trump.

Keď totiž do Google napíšete slovo „idiot“ zobrazia sa práve fotky prezidenta.

Google sa už v podobnej situácii ocitol, a to hneď niekoľkokrát. V roku 2009 pri vyhľadaní mena „Michelle Obama“ zobrazil fotku vtedy prvej dámy s upravenou tvárou pripomínajúcou opicu. Pred prezidentskými voľbami zas pri vyhľadaní slova „rapist“ (násilník, pozn. red.) zobrazil fotky Billa Clintona.

idiot
Po vyhľadaní slova „idiot“ na Google sa objavia fotografie Donalda Trumpa. Foto: redakcia TECHBYTE

Skutočný dôvod, prečo je Trumpova fotka spájaná so slovom idiot

Ako web USA Today správne poznamenal, situácia s nešťastným priradením fotografií amerického prezidenta k výrazu „idiot“ môže byť iný. Niekoľko amerických publikácií sa totiž pohralo s vyhľadávacím algoritmom Google, keď v nadpisoch svojich článkov použili kľúčové slová Donald Trump a „American Idiot,“ teda pesničku od skupiny Green Day. Vyhľadávač Google si tak oba výrazy priradil k sebe a výsledkom je spomínaná bizarná situácia.

Okrem toho, o posilnenie kľúčového slova „idiot“ sa postaral aj starý dobrý Reddit. Na ňom sa totiž objavila fotografia Donalda Trumpa s názvom idiot, za ktorú zahlasovali kvantá ľudí, čo ju v očiach Google algoritmu posunulo na úplne výslnie.

Či, resp. kedy sa situácia zmení zatiaľ nie je jasné. Je dosť možné, že Trump bude musieť počkať, kým jeho označenie nepreberie niekto iný.