Blackmagic eGPU

Dnes sme sa okrem vynoveného MacBook Pro dočkali aj úplne novej externej grafickej karty, ktorá môže byť v prípade potreby použitá ako dodatočná súčasť jeho výbavy. Pekne vyzerajúca novinka vznikla vďaka spolupráci medzi spoločnosťou Apple a Blackmagic.

Systém Blackmagic eGPU pozostáva z grafickej karty AMD Radeon Pro 580, 8 GB operačnej pamäte RAM (DDR5), jedného HDMI, štyroch USB 3.1 a troch Thunderbolt portov. Samotný hardvér je skrytý v mohutnej kovovej konštrukcii s prvotriednym priemyselným dizajnom a vraj i tichým chladením.

Kalifornské jabĺčko si za toto čerstvé príslušenstvo pýta 699 amerických dolárov.

Predaj novinky Blackmagic eGPU by mal podľa dostupných informácií z webu TechCrunch prebiehať prostredníctvom všetkých predajných kanálov spoločnosti Apple.

Podobný typ spolupráce bol realizovaný aj pred príchodom takzvaného UltraFine monitora s 5K rozlíšením od LG. Do vývoja juhokórejského giganta totiž zasahovali ostrieľaní hardvéroví inžinieri z radov jabĺčka, aby tak spoločne priniesli na pulty obchodov špičkový kus technológie pre náročných používateľov kalifornských počítačov.

Blackmagic eGPU