Táto nová externá grafická karta pre laptopy MacBook vyzerá úžasne

Okrem nového MacBook Pro sme sa dočkali aj novej externej grafickej karty Blackmagic, ktorá môže byť použitá ako dodatočná súčasť jeho výbavy.

Dnes sme sa okrem vynoveného MacBook Pro dočkali aj úplne novej externej grafickej karty, ktorá môže byť v prípade potreby použitá ako dodatočná súčasť jeho výbavy. Pekne vyzerajúca novinka vznikla vďaka spolupráci medzi spoločnosťou Apple a Blackmagic.

Systém Blackmagic eGPU pozostáva z grafickej karty AMD Radeon Pro 580, 8 GB operačnej pamäte RAM (DDR5), jedného HDMI, štyroch USB 3.1 a troch Thunderbolt portov. Samotný hardvér je skrytý v mohutnej kovovej konštrukcii s prvotriednym priemyselným dizajnom a vraj i tichým chladením.

Kalifornské jabĺčko si za toto čerstvé príslušenstvo pýta 699 amerických dolárov.

Predaj novinky Blackmagic eGPU by mal podľa dostupných informácií z webu TechCrunch prebiehať prostredníctvom všetkých predajných kanálov spoločnosti Apple.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!

Podobný typ spolupráce bol realizovaný aj pred príchodom takzvaného UltraFine monitora s 5K rozlíšením od LG. Do vývoja juhokórejského giganta totiž zasahovali ostrieľaní hardvéroví inžinieri z radov jabĺčka, aby tak spoločne priniesli na pulty obchodov špičkový kus technológie pre náročných používateľov kalifornských počítačov.

Blackmagic eGPU