Audi e-tron quattro

Renomovaná nemecká automobilka nám už o pár týždňov ukáže svoj prvý elektromobil z modelového radu e-tron. Nové SUV Audi e-tron quattro sa tak postaví tvárou v tvár obávanému Tesla Model X a spolu s ním výrobca prinesie aj nový digitálny ekosystém.

Prostredníctvom tohto kroku sprístupní podávanie online rezervácií, čiže celý proces po novom prebehne cez internet. Potenciálni záujemcovia nebudú preto musieť navštevovať absolútne žiadnu kamennú predajňu ani nič podobné. Stačí len, aby otvorili príslušnú web stránku, poskytli všetky požadované informácie a zaplatili depozit vo výške 1 000 dolárov.

Predbežné objednávky začnú byť aktívne počas dňa D. Ako sme sa v uplynulých hodinách dozvedeli, oficiálne predstavenie elektromobilu e-tron quattro prebehne 17. septembra. Nie však na území Európy, ale v Spojených štátoch amerických. Konkrétne v meste San Francisco, píše Electrek. Európska premiéra príde na rad až trošku neskôr.

Očakávaný kúsok by mali poháňať dva výkonné elektromotory s kombinovaným výstupom 320 kW. O dodávku elektrickej energie sa vraj zase postará 95 kWh akumulátor, ktorý budeme môcť dopĺňať až cez 150 kWh nabíjačku. A to pre používateľa znamená, že môže očakávať poriadne rýchle nabíjanie. Viac bližších informácií nám prezradia už čoskoro.