Tesla láme rekordy: Elektrické SUV Model X potiahlo osobné lietadlo!

Pamätáte si ešte na ťahanie kamiónov? Špičkový elektromobil z dielne americkej Tesly po novom potiahol rovno osobné lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner a zapísal sa tak do Guinessovej knihy svetových rekordov.

Pamätáte si ešte na ťahanie kamiónov? Špičkový elektromobil z dielne americkej Tesly po novom potiahol rovno osobné lietadlo a zapísal sa tak do Guinessovej knihy svetových rekordov. Model X nám vďaka tomu opäť dokázal, že má naozaj brutálnu silu.

Ako informuje Electrek, špičkové SUVčko sa po svojom ukážkovom výkone zapísalo do histórie ako produkčné elektrické osobné vozidlo s najväčšími ťažnými kapacitami. Lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner, ktoré potiahlo, patrí austrálskej leteckej spoločnosti Qantas a bez nákladu váži podľa dostupných informácií viac ako 110 000 kilogramov.

Za čerstvo zapísaným rekordom stojí spomínaná aerolinka, vďaka čomu má teraz zabezpečenú obrovskú reklamu a zároveň tým zviditeľnila novú spoluprácu s Teslou, o čo jej aj išlo. Tento úspech totiž najbližšie hodiny obletí titulné strany mnohých popredných online médií po celom svete.

TIP REDAKCIE
Energetika EÚ v roku 2020: Štvrtina celkovej elektriny sa vyrobila v jadrových elektrárňach

Treba však podotknúť, že i napriek tak obrovskému úspechu nejde o ten najťažší náklad, ktorý Model X ťahal. Ten z konca marca ale nebol oficiálne zdokumentovaný.

Viac vizuálnych detailov nájdete na autentickom videu vyššie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať