Rýchlejší Qualcomm bokom: Tohtoročné iPhony budú používať sieťové modemy od Intelu

Je všeobecne známe, že iPhone X sťahuje dáta pomalšie ako niektorá vlajková konkurencia z Android klubu. Nakoniec, túto vlastnosť nedávno využil aj Samsung pre svoju reklamu. A nebola jediná.

Je všeobecne známe, že iPhone X sťahuje dáta pomalšie ako niektorá vlajková konkurencia z Android klubu. Nakoniec, túto vlastnosť nedávno využil aj Samsung pre svoju reklamu. A nebola jediná.

Vyzerá to, že aj tohtoročné modely iPhone, ktoré výrobca Apple predstaví v septembri, budú pomalšie, čo sa konektivity týka. Apple podľa čerstvých správ siahne po sieťových moduloch od spoločnosti Intel, ktorými vybaví každú z trojice noviniek.

Qualcomm je totižto z hry vonku, hoci v minulosti sa jeho komponenty nachádzali v útrobách niekoľkých modelov iPhone. Apple a Qualcomm sa už dlhšie súdia o licencie a využívanie duševného vlastníctva.

V skratke, Apple zažaloval Qualcomm v januári 2017, kedy požadoval kompenzácie vo výške jednej miliardy dolárov. V apríli toho istého roku Qualcomm vrátil úder a zažaloval Apple. V novembri 2017 sa Qualcomm dokonca pokúsil docieliť zákaz predaja smartfónov iPhone v Číne.

qualcomm
qualcomm.com

Dnes spoločnosť pre server CNET definitívne potvrdila, že nebude dodávať sieťové komponenty pre nové smartfóny iPhone, ktoré budú predstavené o niekoľko týždňov. Spoločnosť Apple sa tak musí spoľahnúť na modemy spoločnosti Intel, ktoré budú pomalšie.

Rýchlostný rozdiel ukázala spoločnosť Ookla, ktorá prevádzkuje známy Speedtest. V prípade vybraných amerických sietí bol prenos dát rýchlejší o 53, resp. o 40 percent v prospech čipsetu Snapdragon 845, ktorého súčasťou je modem X20.

TIP REDAKCIE
5G je o krok bližšie: Qualcomm predstavil nové antény pre smartfóny!

Záujemcovia o nové smartfóny iPhone ale nemusia mať strach. Možno budú dátovo pomalšie ako vlajková konkurencia využívajúca sady Qualcomm, no určite nebudú pomalé. Prenosové rýchlosti sú už dnes veľmi vysoké a s príchodom 5G ešte závratne porastú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať