Veterné turbíny
Veterné turbíny (FOTO Pixabay / pexels.com)

Kalifornský výrobca spotrebnej elektroniky poskytne Číne peniaze na vybudovanie infraštruktúry, ktorá bude jedného dňa produkovať zelenú elektrickú energiu. Apple v tom ale nebude sám, pretože mu s investíciou pomôžu aj jeho dodávatelia. Tých je vraj až 10.

Do takzvaného China Clean Energy Fund dokopy nalejú v priebehu 4 nadchádzajúcich rokov slušných 300 000 000 amerických dolárov. Prostredníctvom týchto peňazí chcú poháňať až 1 milión miestnych domácností, píše CNET.

„V Apple sme nesmierne nadšení, že môžeme stáť po boku iných spoločností, ktoré bojujú s klimatickými zmenami,“ prezradila Lisa Jackson, viceprezident spoločnosti Apple pre environmentálne prostredie a všetko čo s ním určitým spôsobom súvisí.

„Prekvapil nás počet našich dodávateľov, ktorí sa rozhodli participovať vo fonde, pričom dúfame, že tento model bude možné replikovať v globálnom merítku, aby sme pomohli spoločnostiam všetkých veľkostí dosiahnuť významný pozitívny vplyv na našu planétu.“

Táto informácia vyplávala na povrch len krátko po tom, čo sme sa dozvedeli, že jabĺčko beží iba na zelenej elektrickej energii. To znamená, že ako jeho kancelárie, tak ani jeho budovy so servermi či inou technikou po novom už viac nepoháňa šťava z fosílnych palív.