Po Google aj Apple: Jabĺčko oznámilo, že ho poháňa už iba zelená energia!

Gigant z Kalifornie dal svetu na známosť, že úspešne prešiel na obnoviteľné zdroje energie.

Gigant z Kalifornie dal svetu na známosť, že úspešne prešiel na obnoviteľné zdroje energie. Všetky dátové centrá, kamenné predajne, čerstvo postavená centrála Apple Park vrátane ďalších budov, ktoré patria do jeho vlastníctva, po novom poháňa len zelená šťava. 

Týka sa to ako Spojených štátov amerických, tak aj ďalších 42 krajín, kde jabĺčko v týchto dňoch pôsobí. Web Engadget dokonca píše, že svoj cieľ dosiahli iba v priebehu dvoch rokov, pretože ešte v roku 2016 získavali 96 % elektrickej energie zo spaľovanie fosílnych palív, ktoré nie je príliš ohľaduplné voči nášmu krehkému životnému prostrediu.

Čo sa však týka dodávateľského reťazca spoločnosti Apple, ten nemá s čerstvo oznámenou novinkou nič spoločné. Teda aspoň zatiaľ, pretože americký výrobca spotrebnej elektroniky požaduje podobný krok aj od svojich strategických obchodných partnerov. AppleInsider navyše informuje, že až 23 z jeho dodávateľov mu sľúbilo postupný prechod na zelenú energiu.

TIP REDAKCIE
Forza Street je fiaskom, mobilná hra po 2 rokoch končí

Aj Google

Výnimku dokonca nepredstavuje ani internetový gigant, ktorý spravil presne to isté, čo aj kalifornské jabĺčko. Stalo sa tak ešte začiatkom decembra, kedy Google oznámil, že začína fungovať už len vďaka obnoviteľným zdrojom s ozrutnou kapacitou o veľkosti až 3 gigawatty. Prechod zo spaľovania fosílnych palív ho dokopy vyšiel na sladké 3,5 miliardy dolárov.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať