Aplikácia YouTube už ponúka režim inkognito. Takto si ho môžeš aktivovať!

Sledujete videá s mačkami? Nikto o tom nemusí vedieť

0
rezim inkognito

Google už nejaký čas testuje režim inkognito, a to priamo v mobilnej aplikácii YouTube. Tento režim je známy hlavne z internetových prehliadačov. Novinka sa už začala objavovať širokému publiku.

Režim inkognito v aplikácii YouTube robí presne to, čo od neho očakávate. Podobne ako pri internetových prehliadačoch, videá prezerané v režime inkognito a vyhľadávania sa nezaznamenajú do vašej histórie prezerania.

Sledovanie videí v tomto režime zároveň neovplyvní zostavu odporúčaných videí, ktorá vzniká na základe vašich záujmov a obsahu, ktorý si prezeráte. YouTube nedovoľuje nahrávať videá s pornografickým, násilným alebo akýmkoľvek iným obsahom, ktorý by mohol k používaniu režimu nabádať.

inkognito
V ponuke aplikácie YouTube by ste už mali vidieť režim Inkognito

Používanie tohto režimu je ale v istých prípadoch praktické. Režim inkognito odporúčame aktivovať napríklad vtedy, ak vaše deti alebo mladší súrodenci pozerajú videá na vašom smartfóne. Ak by ste tento režim nezapli, medzi odporúčanými videami by ste razom mali samé rozprávky a podobné videá, ktoré vás nezaujímajú.

Režim Inkognito

Režim inkognito aktivujete jednoducho. Stačí otvoriť aplikáciu YouTube, ťuknúť na profilový obrázok v pravom hornom rohu a zvoliť položku Zapnúť režim inkognito. Po prvom zapnutí uvidíte informačné okno, ktoré vám funkciu predstaví. Pri opätovnej aktivácii sa vám už zobrazovať nebude.

inkognito
Režim inkognito v aplikácii YouTube

To, že videá sledujete v režime inkognito, spoznáte už na prvý pohľad v spodnej časti užívateľského prostredia. Pokiaľ tento režim v ponuke aplikácie nevidíte, nezúfajte. Čoskoro sa tam objaví. Aktualizácia zrejme prebehne na strane servera, čiže aktualizovanie samotnej aplikácie funkciu sprístupniť nemusí.