Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Hovorca čínskeho jabĺčka prezradil, že sa im podarilo v priebehu iba necelých troch týždňov predať viac ako milión smartfónov Xiaomi Mi 8. A to i napriek tomu, že tohtoročná vlajková loď nie je zatiaľ dostupná na pultoch európskych obchodov so spotrebiteľskou elektronikou vrátane Slovenska.

V našich končinách si na tento enormne žiadaný kúsok s operačným systémom Android ešte nejakú tu chvíľu určite počkáme. Dlho to už ale nepotrvá, pretože sa ho Slováci dočkajú niekedy počas nadchádzajúceho augusta, čiže koncom leta. Predaj v domovskej Číne započal 5. júna.

Treba ale počítať s tým, že budeme podľa všetkého ukrátení o špeciálnu verziu Xiaomi Mi 8 Explorer s priehľadnou zadnou stranou, kde je príležitosť vidieť časť útrob. O tom sme vás informovali ešte pred niekoľkými dňami. Na výber zrejme dostaneme iba štandardnú verziu v 6 GB + 64 GB alebo 6 GB + 128 GB konfigurácii, a to buď v čiernej alebo modrej farbe.

Ako píše web GSMArena, za čerstvým odhalením obchodného úspechu spoločnosti Xiaomi stojí jej hovorca Donovan Sung, ktorý tak spravil na sociálnej sieti Twitter. Jeho tweet nájdete trošku vyššie.