Microsoft Edge pre Android s novinkou. V nastaveniach sa objavil Adblock Plus

0
microsoft edge
Adblock Plus v prehliadači Microsoft Edge pre Android

Microsoft Edge je internetový prehliadač z dielne známeho softvérového giganta, ktorý je už viac ako pol roka dostupný pre platformu Android a taktiež pre iOS. Prehliadač dosiahol v týchto dňoch významný míľnik.

Microsoft Edge pre Android zaznamenal 5 miliónov stiahnutí, čo je za viac ako pol roka existencie slušné číslo. Ak si trend udrží, koniec roka by mohol osláviť s 10-miliónovou métou. Mobilný prehliadač od Microsoftu sa, samozrejme, zatiaľ nedoťahuje na kráľa prehliadačov, Chrome od Google (1 mld.) či Mozillu Firefox (100 mil.).

Každopádne ale ide o slušný prehliadač, ku ktorému majú blízko hlavne užívatelia operačného systému Windows 10, resp. desktopovej verzie prehliadača Edge, ktorým je vybavený.

Microsoft Edge ponúka niekoľko lákavých funkcií. Obsahuje hlasové vyhľadávanie, čítačku QR kódov a silný režim pre súkromné prehliadanie, po ktorom nezostanú uložené žiadne stopy.

Najnovšia beta verzia prehliadača navyše obsahuje ďalšiu vábivú funkcionalituvstavaný nástroj pre blokovanie reklamy. Microsoft si však nepripravil vlastné riešenie. Rozhodol sa spolupracovať s Adblock Plus, asi najznámejším „blokovačom“ reklám na internete.

microsoft edge

Funkciu pritom stačí povoliť priamo v nastaveniach prehliadača, čiže nie je nutné sťahovať dodatočné doplnkové rozšírenie. Zatiaľ nie je úplne jasné, ako prísne bude rozšírenie neželané reklamy blokovať. Aplikácia len stručne informuje, že bude zobrazovať iba prijateľné reklamy.

Prioritne dôjde k zablokovaniu pop-up reklám, veľkých pútačov, ktoré významnou mierou zasahujú do obsahu, reklamných videí s automatickým prehrávaním a tak podobne. Viac podrobností zobrazia až rozšírené nastavenia.

TIP REDAKCIE
Google Earth dostáva výborný nástroj, ktorý ti umožní merať vzdialenosť, obvod aj plochu

Ako sme spomínali, funkcia je dostupná v beta verzii prehliadača Microsoft Edge pre Android. Ak sa osvedčí, do stabilnej verzie poputuje s ľahkosťou. Microsoft zároveň testuje blokovanie reklám aj vo verzii pre iOS zariadenia.

Ak ste Microsoft Edge ešte nevyskúšali, teraz máte dobrú príležitosť. Odkazy do obchodov s aplikáciami prikladáme nižšie.