Vivo má rozpoznávanie tváre, ktoré je až 10x presnejšie ako to od Apple

Čoraz populárnejší čínsky výrobca smartfónov, ktorý priniesol napríklad futuristický Vivo NEX, predstavil svoju vlastnú technológiu na trojrozmerné rozpoznávanie tváre.

Čoraz populárnejší čínsky výrobca smartfónov, ktorý priniesol napríklad futuristický Vivo NEX, predstavil svoju vlastnú technológiu na trojrozmerné rozpoznávanie tváre. Novinka sa volá TOF a podľa dostupných informácií je nielen jednoduchšia, ale aj podstatne spoľahlivejšia než alternatívy v konkurenčných high-end kúskoch.

Ako píše server GSMArena, k predstaveniu systému došlo počas čínskeho podujatia MWC 2018 v Šanghaji, kde prišlo so svojimi esami viacero ďalších gigantov z Ázie.

TOF od spoločnosti Vivo znamená Time of Flight a čo sa týka samotnej funkcionality, tento sofistikovaný systém umožňuje 3D skenovanie tváre používateľa prostredníctvom merania času letu svetla. A to od senzoru k hlave a potom zase späť ku senzoru, vďaka čomu vznikne detailná mapa tváre dotyčného.

Zaujímave ale je, že tento výdobytok digitálnej éry nie je výlučne určený len pre mobilné telefóny. Využitý môže byť v rôznych zariadeniach. Od toho sa odráža aj funkčný dosah, ktorý vraj dosahuje až 3 metre.

Nová technológia využíva 300 000 senzorových bodov, čo jej umožňuje, aby bola až 10-násobne presnejšia ako rozpoznávanie tváre v iPhone X od americkej spoločnosti Apple. Rovnako však stojí za zmienku, že potrebuje menej fyzického priestoru, takže ho v útrobách konštrukcie zostane viac pre iné komponenty.

TOF budú vybavené snáď všetky nadchádzajúce high-end smartfóny od Vivo, no kedy uvidíme prvý momentálne ani len netušíme.