Tesla Roadster 2

Oni to myslia vážne: Elektromobil Tesla Roadster 2 bude raketa na kolesách

Vyzerá to tak, že spoločnosť Tesla predsa len ponúkne príležitosť dodatočne obohatiť očakávaný Roadster 2 o špeciálne vylepšenia od SpaceX.

Vyzerá to tak, že spoločnosť Tesla predsa len ponúkne príležitosť dodatočne obohatiť očakávaný Roadster 2 o špeciálne vylepšenia od SpaceX. Pôvodne sa hovorilo až o 10 raketových tryskách, ktoré by mali trčať z karosérie a zároveň i zaberú celý priestor, kde sú za bežných okolností zadné sedadlá.

Potenciálni záujemcovia budú mať totiž podľa nedávnych slov vizionára Elona Muska na výber špeciálny balíček, v rámci ktorého im za určitý príplatok k bežnej cenovke druhej generácie spomínaného elektromobilu poskytnú vesmírne technológie spoločnosti SpaceX.

Vďaka tomu doslova dramaticky vylepšia ako akceleráciu, tak aj maximálnu rýchlosť, brzdenie či skúsenosti z jazdy, pretože sa to dotkne aj samotného šoférovania.

Po novom sme sa však dozvedeli, že to, čo Elon nazýval raketovými tryskami, je v skutočnosti niečo, čomu sa hovorí COPV Composite Overwrapped Pressure Vessel. Ide v podstate o akési menšie nádoby so stlačeným vysokotlakovým vzduchom, ktorý je v prípade potreby schopný poskytnúť silu na krátke, no prudké zvýšenie rýchlosti elektromobilu.

TIP REDAKCIE
Čipová kríza zašla priďaleko: Prvá automobilka prestáva montovať airbagy, ďalšie môžu nasledovať

Vzdušné pumpy

Najlepšie ale na tom celom je, že jeho dopĺňanie môže prebiehať takmer kedykoľvek, čiže ak sa náhodou minie, onedlho ho opäť máme k dispozícii. Ako píše Electrek, tento proces zabezpečia takzvané vzdušné pumpy, pričom tie pri ich činnosti využijú elektrickú energiu z prítomného akumulátora. Avizovaný až 200 kWh kúsok (dojazd okolo 1 000 kilometrov) jej bude mať dosť i pre takýto vedľajší odber.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať