Samsung Galaxy S10: Dostupný v dvoch veľkostiach, príde o kľúčovú vlastnosť!

Samsung sa zbaví ikonickej funkcie!

0
Galaxy S10 concept
Koncept Galaxy S10

Samsung svoje vlajkové lode vybavuje vždy tým, o čom je presvedčený, že bude využívané a obľúbené. Jednou z takýchto technológií je určite aj skener dúhovky, ktorý Samsung prvýkrát použil v Galaxy Note 7. Odvtedy sa skener objavil vo všetkých vlajkových lodiach, no teraz to vyzerá tak, že sa s ním môžeme v chystanom Galaxy S10 rozlúčiť.

Samsung Galaxy S10 má byť prvým smartfónom juhokórejského výrobcu so vstavaným snímačom odtlačkov prstov priamo v displeji. Tvrdia to kórejské zdroje, ktoré taktiež upozornili na fakt, že Samsung implementáciu snímača odtlačkov do displeja nestihne dokončiť pred predstavením Note 9, ktorý príde už toto leto.

TIP REDAKCIE
FOTO: Je toto Samsung Galaxy S10? Má extrémne uzučké rámčeky!

Okrem toho má Samsung pracovať aj na vlastnom systéme 3D skenovania tváre (niečo podobné má aj iPhone X) a ak sa mu to podarí stihnúť do predstavenia S10, aktuálna verzia skenera dúhoviek už vôbec nebude potrebná.

Ešte stále tu je možnosť, že Samsung nakoniec skener dúhoviek využije aj v S10-tke, no to len za predpokladu, že by nestihol dokončiť vývoj a výrobu novej generácie zabezpečenia. Samsung si však verí a dodávateľom už rozoslal objednávku na jednotlivé komponenty.

Galaxy S10 a dve veľkosti displeja

Samsung má podľa aktuálnych informácií pokračovať vo výrobe smartfónov s dvoma veľkosťami displejov. Galaxy S10 by mal konkrétne ponúknuť 5,8-palcovú6,3-palcovú uhlopriečku. Jedným vylepšením však určite bude stenčenie rámikov, vďaka čomu budú smartfóny opäť o niečo kompaktnejšie.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S10 bude delo: Ponúkne Face ID aj snímač odtlačkov v displeji!

Z Galaxy S10 sa črtá jedno z najlepších (ak nie najlepšie) zariadenie aké sme doposiaľ videli. Bude zaujímavé sledovať ako sa Samsung popasuje s prospektom vyrobenia tak dôležitého modelu akým Galaxy S10 nepochybne je. Koniec koncov, týmto telefónom chce osláviť 10. výročie vlajkových lodí radu Galaxy S.