Galaxy A6
Jemne zlaté a fialové, resp. skôr bledomodré prevedenie

Tak to vyzerá, že sa práve Samsung stane ďalším veľkým výrobcom, ktorý sa začne po novom venovať aj čím ďalej tým viac populárnejším smartfónom bežiacim na systéme Android Go.

Podľa portálu SamMobile spoločnosť testuje rozličné verzie telefónu s modelovým číslom SM-J260 v niekoľkých krajinách Európy, Ázie a Latinskej Ameriky.

Už v apríli spomínaný SamMobile oznámil, že jedna z verzií testovaných telefónov (M-J260G) sa určitým spôsobom objavila aj v databáze siete GeekBench. Na stránke bola totiž základná doska telefónu uvedená pod názvom 7570universal_go. Práve dve posledné písmená názvu naznačujú, že zatiaľ neznáme zariadenie by predsa len mohlo pracovať na systéme Android Go.

Čo je vlastne Android Go?

Systém Android Go je v podstate „ochudobnená“ verzia operačného systému Android 8.0 Oreo, ktorá je určená pre zariadenia s nižším výkonom. Hovoríme tu o zariadeniach, ktoré majú vo výbave 1 GB alebo menej RAM. Aplikácie v tomto systéme sú taktiež prispôsobené slabšiemu výkonu a tým pádom sú menej náročné a samozrejme zaberajú aj menej miesta v úložisku.

Popularita tohto systému neustále narastá, keďže ho do svojich telefónov začali pridávať veľké spoločnosti ako je Asus, ZTE či Huawei.

TIP REDAKCIE
TSMC je pripravený chrliť 7nm čipy. Zákazníkmi majú byť Qualcomm aj MediaTek

Čo sa však Samsungu a jeho SM-J2560 týka, nie sú o telefóne dostupné žiadne bližšie informácie. S istotou však môžeme potvrdiť, že najmä v krajinách, kde špičkové telefóny ako Galaxy S9 nájdeme len veľmi ťažko, by boli zariadenia so systémom Android Go viac než vítané.