Qualcomm dnes predstavil Snapdragon Wear 2500, čip určený pre detské smarwatch

Takmer po dvoch rokoch sa Qualcomm rozhodol opäť vyrobiť najmenej 2 čipy, ktoré budú určené čisto pre smartwatch.

Takmer po dvoch rokoch sa Qualcomm rozhodol opäť vyrobiť najmenej 2 čipy, ktoré budú určené čisto pre smartwatch. Spoločnosť práve dnes jeden z nich predstavila a všetkých prekvapila. Čip sa totiž nebude nachádzať len tak v “bežných” smartwatch, ale v tých určených pre mladšiu vekovú vrstvu.

Nový procesor, ktorý nesie názov Snapdragon Wear 2500, je podľa opisu spoločnosti Qualcomm nadizajnovaný presne tak, aby dokázal uspokojiť všetky požiadavky, ktoré dieťa môže na smartwatch mať. Pankaj Kedia, vedúci všetkých nositeľných vecí v Qualcomm, potvrdil, že hodinky s týmto čipom pomôžu deťom jednoduchšie porozumieť gadgetom a taktiež sa o nich aj niečo nové naučiť.

Wear 2500 je približne o tretinu menší než predošlé Wear čipy, no napriek tomu bude schopný ponúknuť dlhšiu výdrž batérie, podporu LTE, 5 Mpx fotoaparát, sledovanie polohy a mnoho iných ďalších senzorov.

Aj keď je však tento procesor určený primárne pre deti, Pankaj poznamenal, že Wear 2500 by hravo obstál aj v bežných smartwatch, ktoré si kupujú dospelí.

Čip nepodporuje Wear OS

Zaujímavosťou ohľadom tohto čipu je však to, že procesor nie je nadizajnovaný tak, aby podporoval systém Wear OS – platformu pre smartwatch od Google. Namiesto toho budú hodinky obsahujúce tento čip spárovateľné s vlastnou verziou systému Android, ktorý Qualcomm navrhol špeciálne pre detské smartwatch – Android for Kids. Tento systém podľa všetkého nebude podporovať notifikácie a ani Play Store. Niektoré aplikácie a hry, ktoré Qualcomm považuje za akceptovateľné rodičmi, budú totiž do hodiniek už predinštalované.

Procesoru Snapdragon Wear 2500 by sme sa údajne mali dočkať neskôr tohto roku.