Tesla Roadster druhej generácie

Oficiálne predstavený, no zatiaľ nepredávaný športový elektromobil Roadster 2 z dielne americkej Tesly nie je žiadna vymyslená rozprávka, ale realita, ktorá už onedlho príde medzi nás. A to do posledného čísla v zozname technickej špecifikácie.

S týmto tvrdením prišlo celkom známe meno z automobilového priemyslu, pretože mu dali jedinečnú príležitosť šoférovať ho.

Profesionálny šofér Emile Bouret sedel priamo za volantom Tesla Roadster 2, čiže na vlastnej koži zažil, čoho všetkého je táto elektrická beštia schopná. Čo sme sa teda vďaka tomu dozvedeli? Akcelerácia z rovnej nuly na necelú stovku iba za 1,9 sekundy a aj dojazd až 1 000 kilometrov na jedno nabitie sú podľa jeho čerstvých slov predsa len skutočné.

„Viem, že je tu trošku skepticizmu okolo čísiel, ktoré boli v ten deň citované, z 0 na 100 k/h, štvrť-míľa, etc., môžem však bez obáv povedať, že tieto čísla sú skutočné. Nie sú teóriou. Nie sú kalkuláciou,“ pričom elektromobil podľa informácií z webu Electrek označil za „zbraň“.

To zároveň vyvracia tvrdenia predstaviteľov renomovaných automobiliek, ktorí boli pri pohľade na nadčasové technické špecifikácie tohto sériovo vyrábaného kúsku viac ako iba skeptickí. Niektorí z nich dokonca povedali, že súčasné technologické vymoženosti neumožňujú vyrobiť niečo až tak dobré.

Samotné čaro sa tu podľa všetkého skrýva v akumulátore Tesla Roadster 2, o ktorom momentálne nevieme takmer vôbec nič, čo je na druhú stranu logické. Konkurenciu to zaujíma tiež. V súčasnosti poznáme iba kapacitu o veľkosti 200 kWh. Podrobnosti budeme zrejme vedieť až po uvedení tejto už netrpezlivo očakávanej novinky na spotrebiteľský trh.