NÁVOD: Zhoršila sa vám výdrž batérie? Tento trik môže pomôcť!

Ak sa ti náhle zhorší výdrž batérie, pomôcť ti môže tento trik.

0

Ak sa vám zdá, že výdrž batérie v telefóne už nie je taká ako bývala aj napriek tomu, že ho používate rovnako, riešenie môže byť veľmi jednoduché.

Batéria je časť telefónu, ktorá síce pomaly ale isto odchádza, no ak došlo k rýchlej zmene vo výdrži, napríklad zo dňa na deň, problém môže tkvieť aj v niečom inom. K nadmernej konzumácii dochádza veľmi často kvôli zle optimalizovaným aplikáciám alebo hrám, ktoré ste si možno nainštalovali.

Riešením pritom nemusí byť ani ich odinštalovanie, keďže určité dáta ostávajú vo vyrovnávacej pamäti. Do tejto pamäte sa ukladajú dočasné súbory aplikácií aj webových stránok, vďaka čomu ich vie smartfón rýchlejšie spustiť alebo načítať.

Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť

Možnosť vymazať vyrovnávaciu pamäť nájdete priamo v nastaveniach smartfónu. Stačí zájsť do nastavení, otvoriť Úložisko a USB / Ukladací priestor / Interná pamäť, kde by ste mali nájsť informácie o využití vnútornej pamäte.

Vymazanie vyrovnávacej pamäte môže pomôcť.

Medzi jednotlivými položkami ako aplikácie, obrázky, videá a iné by ste mali nájsť aj „Dáta vo vyrovnávacej pamäti“. Ak to tam nie je, je dosť možné, že výrobca, od ktorého máte telefón ponúka vlastné riešenie pre prečistenie úložiska.

Zároveň si treba uvedomiť, že vymazanie vyrovnávacej pamäti hneď neznamená, že telefón na jedno nabitie vydrží dvakrát dlhšie, než predtým. Pomôcť však môže v prípade, ak vám výdrž klesla nečakane, zo dňa na deň.