iOS 11.4 opäť terčom kritiky. Nadmerné vybíjanie batérie nie je jediným problémom

0
iphone x

Predstavte si, že chcete odfotografovať svojím smartfónom dôležitý moment, no namiesto hľadáčika aplikácie fotoaparátu uvidíte čiernu obrazovku. Takéto a podobné problémy hlásia užívatelia zariadení s operačným systémom Apple iOS 11.4.

Prvé väčšie problémy začali užívatelia hlásiť začiatkom júna. Nebolo ich málo a väčšina z nich smerovala k zhoršenej výdrži na jedno nabitie. Reakcie užívateľov sa nachádzajú priamo na oficiálnom fóre spoločnosti Apple.

Vyzerá to tak, že zhoršená výdrž na jedno nabitie nie je jediným väčším problémom. Server Cultofmac poukázal na množstvo reakcií vlastníkov smartfónov iPhone, ktorí kritizujú nefunkčný, resp. zle pracujúci fotoaparát.

Jeden z nich hovorí, že po spustení fotoaparátu vidí iba čiernu obrazovku. Problém zaznamenal na zariadeniach iPhone 6, iPhone 6S a iPhone 7, pričom mu pomohol až reštart zariadení.

iOS 11.4

Ďalší užívatelia popisujú zamŕzanie aplikácie fotoaparátu či takzvané sekanie. Asi najbizarnejšie vyzerá video od užívateľa, ktorý zachytil fotoaparát smartfónu iPhone po aktualizácii na iOS 11.4. Obraz v hľadáčiku doslova vibruje, a to bez zjavnej príčiny. Video si môžete pozrieť TU.

Ďalšie reakcie užívateľov korešpondujú a v podstate popisujú totožné alebo veľmi podobné problémy. Opravná aktualizácia je tak potrebná ako soľ. Dôležité je, že sa jej vlastníci zariadení s iOS 11.4 čoskoro dočkajú.

Spoločnosť Apple už vydala beta verziu systému iOS 11.4.1, no tá je k dispozícii iba registrovaným vývojárom. Táto verzia neobsahuje žiadne nové funkcie, iba opravy chýb. Aj keď tieto opravy nie sú konkretizované, je pomerne isté, že riešia nepríjemnosti okolo fotoaparátu a výdrže batérie.

Snáď Apple nebude rozposielanie stabilnej verzie zbytočne naťahovať.

Apple medzitým na konferencii WWDC 2018 predstavil úplne novú verziu iOS 12, ktorá bude vo finálnej podobe dostupná pre všetkých užívateľov na jeseň. TOP 5 hlavných vylepšení, ktoré prináša, sme zhrnuli v nedávnom článku.