Chce vyhovieť každému: Google z ikonky šalátu vymazal vajce, nepáčilo sa vegánom

Smajlíky sa poslednou dobou stali terčom útokov z každej jednej strany.

Smajlíky sa poslednou dobou stali terčom útokov z každej jednej strany. Začalo to zmenením ikonky zbrane na vodnú pištoľ, pokračovalo snahou odstrániť ikonku pre plastový pohár a teraz tu máme šalát.

Google sa totiž rozhodol, že svojej artistickej podoby misy šalátu odstráni vajce. Chce tak vyjsť v ústrety bojovným vegánom.

Smajlíky prechádzajú veľkými zmenami každý rok. Obľúbený spôsob komunikácie totiž využívajú azda všetci ľudia a preto sa mnohé skupiny dožadujú rovnakých práv. Postupom času tak pribudli smajlíky s rôznymi odtieňmi pleti, teraz vraj prídu aj rodovo neutrálne emoji.

V Google sa v súčasnosti hovorí o diverzite a ak potrebujete dôkaz, tu máte novú podobu smajlíku so šalátom. V betaverzii Android P sme z neho odstránili varené vajce a spravili ho tak prívetivejším pre vegánov,píše na Twitteri hlavná dizajnérka Google, Jeniffer Danielová.

To samozrejme nenechalo ľudí studenými. Jej príspevok zaplavili otázky o tom či takéto zmeny stoja vôbec za to. „Hlavným zmyslom tejto zmeny je väčšia súdržnosť s popisom v Unicode, kde sa píše o miske zdravého šalátu, ktorý obsahuje hlávkový šalát, rajčiny a ďalšie ingrediencie ako napríklad uhorku,“ vysvetľuje dizajnérka. Unicode je konzorcium, ktoré schvaľuje a štandardizuje smajlíky.

TIP REDAKCIE
Oppo chystá smartfón s výsuvným zadným fotoaparátom

Novinkou majú byť aj pozmenené ikonky zvierat, ktoré by mali byť v novej verzii Androidu veselšie.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať