Aplikácia Mapy od Google dostáva nový dizajn

0
mapy google

Spoločnosť Google zavádza nový vzhľad do ďalšej zo svojich aplikácií a služieb. Po aplikáciách Gmail a Google Drive dostávajú vylepšený Material dizajn obľúbené Mapy Google. 

Aplikácia po novom pôsobí čistejším a jasnejším dojmom, o čo sa postaralo použitie bielej farby v celej ponuke a prostredí aplikácie Mapy Google. Google podľa očakávaní zmenil font písma, premiestnil niektoré tlačidlá a ikony, kde došlo tiež k ich prepracovaniu.

Google nový, presnejšie inovovaný vzhľad postupne rozširuje do všetkých svojich aplikácií a služieb. Dizajn dvorných aplikácií korešponduje s novou verziou OS Android P, no ešte chvíľu potrvá, kým bude vzhľad jednotný.

mapy google
AndroidPolice

Google prevádzkuje niekoľko aplikácií a služieb a prezlieka ich postupne. Ak nový dizajn vašej aplikácie nevidíte, musíte si naň jednoducho počkať. Aktualizácia s najväčšou pravdepodobnosťou prebieha na strane servera, čiže vám prípadné aktualizovanie aplikácie v obchode Google Play nepomôže.

mapy google
AndroidPolice

Ak ale update vidíte, určite ho nainštalujte. Google Mapy dostali v poslednom období niekoľko menších aktualizácií, ktoré významnejšie nie sú, no svoju podstatu majú. Čo sa týka avizovaných nových funkcií, asi najzaujímavejšie vyzerá navigácia prostredníctvom rozšírenej reality.

Google novinku ukázal na nedávnej konferencii Google I/O, nepovedal však, kedy bude funkcia pripravená na plošné uvoľnenie. Ako takáto navigácia vyzerá môžete vidieť TU.