Instagram

Instagram opäť aktualizuje. Pribudol video chat, nové efekty a tematické okruhy

Vývojári Instagramu majú v poslednej dobe dynamické tempo. Aplikácia chrlí jednu novinku za druhou, medzi ktorými nedávno zažiarila hlavne Instagram televízia, aplikácia IGTV. 

Vývojári Instagramu majú v poslednej dobe dynamické tempo. Aplikácia chrlí jednu novinku za druhou, medzi ktorými nedávno zažiarila hlavne Instagram televízia, aplikácia IGTV. 

Najnovšia aktualizácia, ktorá sa začína pre všetkých užívateľov šíriť dnešným dňom, prináša niekoľko nových funkcií. V prvom rade to je video chat, resp. video hovory. Novinku môžete prehliadnuť, keďže je do prostredia zapracovaná nenápadne.

Musíte prejsť na priame správy, otvoriť konkrétnu konverzáciu a v pravom hornom rohu by ste mali vidieť ikonu kamery. Ak na ňu ťuknete, spustí sa videohovor. Teda, pokiaľ sa ho druhá strana rozhodne prijať.

Priamo na jednej karte tak máte k dispozícii klasický textový chat a aj video konverzáciu. Čo je super, video-telefonovať môžete rovno so štyrmi účastníkmi.

video chat
Video chat tvorcovia ohlásili už na konferencii F8

Instagram tiež pridal nové filtre, resp. efekty pre fotoaparát. Nie sú to hocaké efekty. Navrhli ich známe osobnosti alebo kontá ako Ariana Grande, Liza Koshy, Baby Ariel, NBA či populárny Buzzfeed. Na to, aby ste efekty mohli použiť, musíte dané účty na Instagrame sledovať.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov

Poslednou zásadnou novinkou je prepracovaná karta Explore (ikona lupy), ktorá slúži pre objavovanie nového obsahu. Výborné dlaždicové rozloženie zostalo zachované. V hornej časti rozhrania však pribudli tematické odporúčania.

instagram explore

Sústreďujú sa na módu, autá, umenie a ďalšie kategórie. Na prvom mieste sú odporúčania šité presne pre vás. Obsah zohľadní, čo na Instagrame vyhľadávate, sledujete, aké fotografie sa vám páčia a tak podobne. Algoritmus pracuje dobre a na tejto karte sa dá stráviť zaujímavým obsahom zabiť voľného času.

Aktualizácia aplikácie Instagram je v plnom prúde a je veľká šanca, že ju už máte aj vy.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať