Reproduktor Symfonisk - FOTO: CNET

Približne šesť mesiacov po tom, ako IKEA spolu so Sonos predstavila svoje plány ohľadom spoločnej „demokratizácii muziky“, nám tieto dve spoločnosti odhalili ukážku nadchádzajúceho radu reproduktorov s názvom Symfonisk.

Zatiaľ však len poskytli pohľad na nefunkčný prototyp (titulná fotka článku), no napriek tomu je jeho dizajn a celkové prevedenie veľmi uspokojujúce.

Kompatibilita

Nech už bude konečný výsledok vyzerať akokoľvek, dôležité bude najmä to, čo tieto zariadenia dokážu. Reproduktory Symfonisk budú plne kompatibilné s už existujúcim radom bezdrôtových smart reproduktorov značky Sonos a tiež s radom Home Smart spínačov a svetiel od IKEA.

Nebude to len bežný reproduktor

Na fotografii prototypu si taktiež môžeme všimnúť, že na jeho povrchu pozoruhodne chýba značka Sonos. Podľa všetkého je to kvôli tomu, aby  spoločnosť ukázala, že nepôjde len o ďalšieho „člena davu“.

TIP REDAKCIE
Živšie, čerstvejšie a jednoduchšie: Nastavenia Google účtu dostanú nový kabát

Zatiaľ nie je známe, kedy a či vôbec sa bude dať séria reproduktorov Symfonisk kúpiť. Je však dôležité poznamenať, že dizajn a sľubovaná kompatibilita sú faktory, vďaka ktorým by si reproduktor určite nemal problém získať ohromnú popularitu, čo IKEA a Sonos určite vedia. Práve preto by sme otázok ohľadom toho, či sa bude dať táto séria kúpiť, naozaj nemali báť.

Na viac informácií si však budeme musieť ešte počkať.