Asus má dve novinky: Jeden laptop je pre MOBA hráčov, druhý pre FPS hráčov

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky predstavil ako herný smartfón Asus ROG Phone, tak aj dve herné mašiny pre dve veľké kategórie hráčov.

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky predstavil okrem herného smartfónu Asus ROG Phone aj dve herné mašiny pre dve veľké kategórie hráčov. Jeden laptop totiž dostal klávesnicu, ktorá je prispôsobená pre hráčov MOBA titulov, zatiaľ čo tá druhá ponúka prispôsobenie pre tých, ktorí preferujú FPS alternatívu.

Nejde však o nič, čo by sa dalo nazvať diametrálne odlišným. Oba ROG (Republic of Gamers) kúsky sa na seba podobajú, a to ako vizuálne, tak aj so svojou výbavou. Ich telo dostalo moderný, hranatý dizajn a v útrobách nájdete doslova brutálny hardvér.

To, čo je tu iné, sú napríklad 4 najpoužívanejšie klávesy. MOBA laptop má nabielo zvýraznené Q W E R, ten FPS pre zmenu A S D a W. The Verge ale spomína aj mierne rozdielny povrch oboch konštrukcií, pretože The Strix Scar II vyzerá ako nepriestrelná vesta. Telo The Strik Hero II zase dostalo hladký povrch. A to je asi tak všetko.

Brutálny hardvér

Obe herné mašiny poháňa výkonný procesor Intel Core i7-8750H (respektíve Intel Core i5-8300H), grafiku zabezpečuje GTX 1070 (respektíve 1060) a čo sa týka operačnej pamäte, zákazník si môže vypýtať až 32 GB náklad. Prítomný 15,6-palcový IPS LCD panel má veľmi tenučké rámiky, 144 Hz a Full HD rozlíšenie, čiže už viac-menej akási povinná výbava. Medzi portami figuruje USB A, USB C, HDMI, ethernet, 3,5 mm jack vrátane mini DisplayPortu.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Spoločnosť Asus už navyše stihla i spustiť predaj. Cenovky však začínajú na 1 699 (1 999) dolároch.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať