iOS 12

5 zaujímavých noviniek v iOS 12, o ktorých si zrejme nepočul

Ako už býva zvykom, spoločnosť Apple nám počas včerajšej vývojárskej konferencie WWDC 2018 neprezradila úplne všetko, čo môžeme od nového iOS 12 očakávať.

Ako už býva zvykom, spoločnosť Apple nám počas včerajšej vývojárskej konferencie WWDC 2018 neprezradila úplne všetko, čo môžeme od nového iOS 12 očakávať. Preto existuje hneď niekoľko noviniek, o ktorých mnohí z nás ani len netušia.

Nová verzia mobilného operačného systému z Kalifornie nie je iba o vyššej rýchlosti alebo o zvláštnom limitovaní používania aplikácií. Súčasťou ďalšieho veľkého aktualizačného balíčka bude už túto jeseň i množstvo celkom zaujímavých softvérových drobností. A tu sú tie najlepšie z najlepších.

iOS 12

Kritické upozornenia

Jabĺčko obohatilo iOS 12 o takzvané kritické notifikácie. O čo teda ide? Ako už napovedá samotný názov, operačný systém po novom umožní niektorým z nich, aby sme ich počuli i napriek zapnutému DND (Do Not Disturb) režimu. Budú mať totiž akési špeciálne povolenie, ktoré im ho umožní penetrovať.

Množstvo kritických notifikácií bude ale výrazne obmedzené, pričom samotný výber záleží od preferencií používateľa. Apple počas konferencie WWDC spomínal napríklad upozornenia od “poskytovateľov zdravotnej starostlivosti“, kedy môže ísť o život.

Lepšia RAW podpora

Nová verzia systému so sebou prinesie aj lepšiu podporu pre fotografie v bezstratovom formáte, ktorý je populárny medzi profesionálmi. Majitelia iPhonov a iPadov tak budú mať vďaka tejto iniciatíve kalifornského jabĺčka k dispozícii plnohodnotný import aj nástroje na manažment RAW záberov bez nutnosti inštalovať aplikácie od tretej strany.

Pri používaní iPadu Pro ich budú môcť priamo v základnej aplikácii Photos dokonca aj upravovať, píše The Verge.

Plynulejšie animácie

Softvéroví inžinieri nemysleli iba na zrýchlenie spúšťania aplikácií alebo zobrazovanie softvérovej klávesnice, ale aj na samotné používateľské prostredie. Jeho dizajn sa síce takmer vôbec nezmenil, no pribudli mu aspoň opäť o niečo kvalitnejšie animácie.

TIP REDAKCIE
POZOR: Najväčšia banka na Slovensku hlási poplach. Šíri sa mimoriadne nebezpečná SMS!

Vrcholový manažment Apple prezradil, že ich cieľ spočíval vo zväčšení množstva zobrazovaných snímok za jednu sekundu (takzvané fps) vrátane odozvy na dotykovú interakciu.

Gestá na iPade

Presne tak, iOS tablety získajú vďaka inštalácii iOS 12 veľmi praktické dotykové gestá v štýle jubilejnej desiatky z minulého roka. Tento typ ovládania z iPhone X si tak užijú aj tí, ktorí vlastnia podporované iPady. A to znamená, že sa môžu tešiť na citeľne zlepšenie súčasnej úrovne intuitívnosti.

Keď si na gestá po určitom čase zvyknú, tradičné ovládanie prostredníctvom roky zaužívaného Home tlačidla pod displejom začnú považovať za predpotopnú záležitosť.

Jednoduchšie overenie

Dvojstupňová autentifikácia používateľa pôjde o niečo jednoduchšie. V novej verzii iOS 12 pribudla funkcionalita, ktorá umožní iPhonu rozpoznať a následne i použiť čerstvo prijatý kód v SMSke bez toho, aby sme my museli čokoľvek robiť. Iba jednoducho počkáme na príchod správy, spracovanie jej obsahu a prihlásenie do aplikácie. Nič viac, nič menej.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať