iPhone X
iPhone X (FOTO Lukáš Zachar)

Kalifornské jabĺčko obohatí nadchádzajúcu generáciu iOS smartfónu o rýchlejšie nabíjanie, ako je to, s ktorým prišli minuloročné osmičky spolu s desiatkou. Apple sa tak snaží dohnať konkurenciu z druhej strany rieky, ktorá má momentálne výrazný náskok.

Stačí porovnať rýchlosť nabíjania s high-end kúskom Huawei Mate 10 Pro a netreba nič viac vysvetľovať, pretože tieto čísla hovoria za všetko. 2 691 mAh batériu v iPhone 8 Plus naplníte za pol hodinu zhruba na tých 50 percent, zatiaľ čo spomínaný Android smartfón až takmer na 60. Jeho akumulátor ale dostal až 4 000 mAh kapacitu.

Rýchlejšie nabíjanie by mal zabezpečovať nový adaptér priamo z krabice nadchádzajúcich iPhonov. Podľa slov renomovaného analytika, Juna Zhanga zo spoločnosti Rosenbrall Securities, môžeme očakávať zmenu z 5V 2A na 9V 2A a 5V 3A, píše AppleInsider. Adaptér, ktorý sa nachádza v balení Mate 10 Pro, má na sebe čísla ako 4,5V 5A alebo 5V 4,5A.

Keby k tomu ešte aj zväčšili súčasnú kapacitu, napríklad o 300 mAh na 3 000 mAh, po tej pol hodine od pripojenia nabíjačky by nám potom mohlo na displejoch tohtoročnej generácie ukazovať okolo tých 60 percent.

Predstavenie nástupcov za minuloročný iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X uvidíme počas nadchádzajúceho septembra.