Potvrdené: Všetky smartfóny Nokia od HMD Global dostanú OS Android P

Vynikajúce!

0
nokia

Ak ste si kúpili jeden z novodobých smartfónov Nokia, ktoré vznikli pod vedením konzorcia HMD Global, o aktualizáciu na najnovší OS Android P sa obávať nemusíte. Dostane ju totižto každý smartfón z produkcie.

Veľmi dobré správy pochádzajú od manažéra Neila Broadleya, ktorý má na starosti globálny marketing spoločnosti. Informácie uviedol počas jednej z tlačových udalostí, ktorá sa konala v Moskve.

Smartfóny Nokia pochádzajú z tzv. Android One kategórie. To znamená, že bežia pod taktovkou čistej formy OS Android, čo rýchle doručovanie aktualizácií umožňuje. Nové Nokie majú asi najbližšie k niekdajším smartfónom Nexus.

Android P
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)

Okrem toho HMD Global týmto zariadeniam garantuje doručovanie bezpečnostných aktualizácii po dobu troch rokov. Nokia 7 Plus je dokonca už teraz kompatibilná s OS Android P Beta.

Samozrejme, aktualizačný časový rámec zatiaľ známy nie je, kedže bude OS Android P oficiálne uvoľnený až na jeseň. Mimochodom, ak ste si kúpili Nokiu 8, výrobca začne od 1. júna rozposielať aktualizáciu, ktorá fotoaparát obohatí o režim Nokia Pro Camera.