To prehnali: Steam ponúkal simulátor streľby na školách, verejnosť je v šoku

V populárnom online obchode s hrami pre osobné počítače sa objavil nový titul, ktorý spôsobil poriadnu vlnu kontroverzie.

V populárnom online obchode s hrami pre osobné počítače sa objavil nový titul, ktorý spôsobil poriadnu vlnu kontroverzie. Active Shooter sľuboval ako zážitok z hrania za jedného z členov špeciálnej policajnej jednotky, tak aj za aktívneho strelca s jediným cieľom.

Zastreliť čo najviac civilistov – nevinných žiakov aj učiteľov. A nielen tých. Na screenshotoch priamo z hry je totiž možné vidieť v rámci tabuľky so štatistikami i počet eliminovaných policajtov.

Preto dlho netrvalo a na známom webe change.org vznikla čerstvá petícia, kde jej tvorcovia žiadajú spoločnosť Valve, aby simulátor streľby na školách za žiadnych okolností nesprístupnila pre širokú verejnosť. Deň D mal nastať 6. júna, no nakoniec to vyzerá tak, že z tohto šialeného nápadu nič nebude.

Ako píše CNET, titul Active Shooter bol z predbežného predaja a aj z ponuky populárnej aplikácie Steam zrejme nadobro odstránený, a to vrátane samotného tvorcu. Spoločnosť Valve, ktorá za ňou stojí, prezradila, že túto kontroverznú hru vytvoril starý známy troll s celkom pestrou históriou.

TIP REDAKCIE
Veľké vylepšenie pre foťáky: Apple má pri iPhone 14 výrazne navýšiť počet megapixelov

Takzvaný Ata mal na rováši hneď viacero problémov s autorskými právami vrátane klamania zákazníkov, čo viedlo až k zablokovaniu vývojárskeho účtu. Onedlho sa však vrátil pod novým menom a pokračoval v tom, kvôli čomu dostal už po druhýkrát stopku.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať