Tesla nezaháľa: Nový crossover Model Y môžu predstaviť už koncom roka!

Vizionár naznačil, že dlhšie avizovaný elektrický crossover Tesla Model Y uvidíme buď už koncom tohto, alebo niekedy začiatkom budúceho roka.

Vizionár naznačil, že dlhšie avizovaný elektrický crossover Tesla Model Y uvidíme buď už koncom tohto, alebo niekedy začiatkom budúceho roka. Oficiálne predstavenie by sa malo podľa jeho čerstvých slov uskutočniť 15. marca, no počíta aj s neočakávanými situáciami.

Ak im to teda pôjde lepšie, než predpokladali, tak Elon Musk, samozrejme, nevylučuje ani podstatne skorší termín. Sériová výroba je naplánovaná na rok 2020, takže to všetko do seba doslova perfektne zapadá.

O malom elektrickom SUVčku Tesla Model Y zatiaľ veľa informácií nevieme. Vieme iba o úplne novej architektúre, aby tak nezopakovali chybu, akej sa dopustili pri vývoji plnohodnotného SUVčka Model X. Aby z neho mohla byť jedného dňa realita, siahli po základoch luxusného sedanu Model S a vďaka tým vytvorili modifikovanú verziu, čo však Elon dodnes ľutuje.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

„Bola tu nejaká kritika, aby sme využili platformu Modelu 3. Myslím si však, že sme už jednu takú chybu raz spravili, keď sme sa pokúsili vytvoriť Model X na základoch platformy Modelu S. Bolo by lepšie, ak by sme navrhli SUV tým spôsobom, akým SUV aj má byť navrhnuté,“ prezradil kontroverzný vizionár ešte dávnejšie.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať