Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro získa nočný režim z P20 Pro!

Jednou z najlepších funkcionalít nového Huawei P20 Pro je schopnosť doslova vidieť v tme.

Jednou z najlepších funkcionalít nového Huawei P20 Pro je schopnosť doslova vidieť v tme. Nie je to pritom ani tak kvôli hardvérovej časti smartfónu, ako o tej softvérovej.  

Huawei P20 Pro disponuje nočným režimom, ktorý smartfónu umožní nechať otvorenú uzávierku dlhšie, než ostatné smartfóny. Aj bez statívu tak môžeš odfotiť zábery, o ktorých by sa ti možno ani nesnívalo. Finálna fotografia nakoniec väčšinou vôbec nie je rozmazaná. Ako to ten Huawei robí, pýtaš sa? Dobrá otázka!

Trik spočíva v umelej inteligencii

Kľúčovou technológiou je v tomto prípade AI stabilizácia (AIS), inými slovami, softvérová stabilizácia obrazu postavená na umelej inteligencii. Vzhľadom na to, že ide „len“ o softvér, Huawei peknú funkcionalitu dokáže preniesť aj na Mate 10 Pro. Veľkou výhodou je aj to, že Mate 10 Pro a P20 Pro používajú rovnaký čipset.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov

Čínsky výrobca oznámil aj ďalšie novinky. Tak napríklad, Huawei Mate 9 spolu s aktualizáciou na EMUI 8.0 získa technológiu odomknutia zariadenia rozpoznaním tváre. Tam to však nekončí. Huawei má poslať aktualizáciu aj na ďalšie zariadenia. Ktoré to sú však nekonkretizoval.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať