samsung pro endurance

Samsung má nové microSD karty, ktoré sú ako stvorené pre používanie v kamerách

Nie je microSD karta ako microSD karta a okrem kapacít, rýchlostí čítania a zápisu tu sú ďalšie špecifiká. Napríklad, karta s označením A1 je vhodná pre spúšťanie aplikácií a teda pre používanie v smartfónoch. Nové médiá Samsung PRO Endurance pre zmenu cielia na kamery.

Nie je microSD karta ako microSD karta a okrem kapacít, rýchlostí čítania a zápisu tu sú ďalšie špecifiká. Napríklad, karta s označením A1 je vhodná pre spúšťanie aplikácií, a teda pre používanie v smartfónoch. Nové médiá Samsung PRO Endurance pre zmenu cielia na kamery.

Ako vyplýva z označenia, karty sú odolnejšie. Palubné kamery do auta či bezpečnostné ekvivalenty v domácnostiach a chatách dnes používa množstvo ľudí. Takéto kamery často snímajú nepretržite, resp. niekoľko hodín bez prerušenia.

Nepretržité nahrávanie, teda zápis dát, je pre bežnú pamäťovú microSD kartu náročný. Pri intenzívnom užívaní sa môže karta poškodiť, poprípade bude poškodený „len“ kamerový záznam.

Nové microSD karty Samsung Pro Endurance znesú viac záťaže, a to 25-násobne viac ako bežné microSD karty. Tak napríklad 128 GB verzia znesie 43 800 hodín záznamu vo FHD rozlíšení. To je asi 5 rokov záznamu, pri ktorom skôr odíde samotná kamera ako takéto externé médium.

TIP REDAKCIE
Energetika EÚ v roku 2020: Štvrtina celkovej elektriny sa vyrobila v jadrových elektrárňach
samsung pro endurance
FOTO: Samsung

Karty sú inak odolné voči vlhkosti (IPX7), teplotným výkyvom (-25 ºC to 85 ºC), magnetizmu a taktiež voči ionizujúcemu žiareniu. Rýchlosť sekvenčného čítania sa zastavila na hodnote 100MB/s. Zápis prebieha max. rýchlosťou 30MB/s.

Spolu s microSD kartou zákazníci dostanú aj SD adaptér pre čítačky, digitálne fotoaparáty a ďalšie zariadenia. Karty je samozrejme možné používať aj v iných zariadeniach, nielen v kamerách.

Karty budú dostupné v obvyklých kapacitách 32, 64 a 128 GB. Ich európske ceny zatiaľ nemáme, no nebudú extra drahé. 128 GB typ sa v USA bude predávať za asi 90 dolárov. Najlacnejšia 32 GB za 25 dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať