Xiaomi Redmi Note 5

Ďalšia chrumkavá ZĽAVA: Cene Redmi Note 5 od Xiaomi jednoducho neodoláš

Jedna z viacerých mobilných noviniek od čínskeho jabĺčka dostala doslova neodolateľnú cenovku.

Jedna z viacerých mobilných noviniek od čínskeho jabĺčka dostala doslova neodolateľnú cenovku. V marci predstavený mid-range kúsok Xiaomi Redmi Note 5 kombinuje modernú unibody konštrukciu so solídnou hardvérovou výbavou, pri ktorej si prídu na svoje i náročnejší používatelia.

V dočasne zľavnenej ponuke e-shopu Geekbuying figurujú až dve mierne rozdielne globálne verzie. Tá lacnejšia ponúka menšiu operačnú pamäť aj menšie úložisko, no po využití akciového kupónu XGAADWRE nestojí viac ako 160 eur. Za tú drahšiu dáš s kupónom OXAMSCLL niečo cez 180 eur, čo tiež nie je najhoršie. Najmä, keď zoberieme do úvahy, že máme v takom prípade k dispozícii až 4 GB RAMku či 64 GB úložisko.

Čo sa týka spoločných špecifikácií, oba smartfóny sú vyrobené z hliníku a poháňa ich Android vo verzii 8.1 Oreo s nadstavbou MIUI 9. Značnú časť prednej strany pokrýva až 5,99-palcový IPS LCD panel v rozlíšení Full HD+, čiže ideál. O výkon sa tu zase stará schopný americký čipset Snapdragon 636 so slušným grafickým procesorom Adreno 509.

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!
Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5

Na zadnej strane nájdeme dvojicu fotoaparátov s prístupom k umelej inteligencii, ktoré po fyzickej stránke pripomínajú tie z iPhone X. Jeden z nich dostal 12 Mpx vrátane veľkých, až 1,4 μm pixelov (čím sú väčšie, tým viac svetla v zábere) a druhý 5 Mpx rozlíšenie, pretože funguje iba ako asistenčný. Jeho úloha spočíva v zbieraní informácií o hĺbke záberu, aby tak spoločne vytvorili prirodzene vyzerajúci bokeh efekt za objektom, na ktorý sa zaostrí.

Šťavu zabezpečuje až 4 000 mAh akumulátor, čo je vzhľadom k energeticky efektívnemu hardvéru úplná bomba. Tieto parádne smartfóny by vďaka tomu mohli vydržať aj dva dni ohľaduplného používania.

Viac detailov nájdeš priamo v e-shope Geekybuying. A nezabudni využiť vyššie spomínané kupóny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať