Poriadne sa držte: Lamborghini pracuje na elektrickom superšporte!

Z ambiciózne vyzerajúceho konceptu Lamborghini Terzo Millennio, ktorý uzrel svetlo sveta ešte počas uplynulého roka, môže byť nakoniec predsa len realita.

Z ambiciózne vyzerajúceho konceptu Lamborghini Terzo Millennio, ktorý uzrel svetlo sveta ešte počas uplynulého roka, môže byť nakoniec predsa len realita. Naznačil to sám šéf vývoja a výskumu renomovanej automobilky, čo znamená, že sa s podobnou myšlienkou nielen pohrávajú, ale už ju zrejme i pomaličky realizujú.

Najskôr však musia vyriešiť problém, kvôli ktorému nedokážu zo súčasných technológií z automobilového priemyslu vyrobiť podobne dobré elektrické superšportiaky, akým je napríklad aj legendárny Aventador S na fosílne palivo, informuje DigitalTrends. Keď sa im to podarí, jeden taký okamžite prinesú medzi nás.

Redaktori tohto webu totiž vyspovedali človeka s menom Maurizio Reggiani, vďaka čomu sa dostali k naozaj, ale naozaj zaujímavý informáciám.

“Jeho tím zakaždým dospeje k tomu istému záveru: súčasné technológie, ktoré sú využívané v autách napríklad od Tesly, Nissanu či Jaguaru, nezvládnu poháňať superšportové autá,” uvádza vyššie spomínaný online plátok, čím mal na mysli šéfa takzvaného R&D oddelenia v spoločnosti Lamborghini vrátane odborníkov pod jeho krídlami.

“Naše autá musia mať top rýchlosť nad 300 kilometrov za hodinu, musia byť schopné prejsť tri plné kolá Nordschleife pri plnej rýchlosti a musia vzniknúť prvotriednou ručnou prácou. Toto nedokážete so súčasnými batériami,” sebavedomo dodal Reggiani, pričom zároveň očakáva, že prvé elektrické Lamborghini dorazí na pulty obchodov do roku 2030.

TIP REDAKCIE
Android hry pre Windows PC: Google zahájil beta testovanie

Ešte predtým ale musia dokončiť spomínaný projekt Tenzo Millennio, aby tak vedeli povedať, že či do toho idú alebo nie. Ten by vraj mohol trvať ešte tak 3 roky.

Lamborghini Terzo Millennio
Lamborghini Terzo Millennio
Lamborghini Terzo Millennio
Lamborghini Terzo Millennio

Viac peňazí do vývoja

Inými slovami to znamená, že ak chcú priniesť na spotrebiteľský trh poriadne delo na čisto elektrickú energiu, treba najskôr dospieť k riešeniu, akoby vedeli tento problém nadobro odstrániť. Jedným z tých najefektívnejších môže byť napríklad aj rozmernejšia finančná investícia do technologického napredovania.

Stojí tu však za zmienku, že nový Tesla Roadster 2 zvládne jazdiť rýchlosťou až 400 kilometrov za hodinu. Je teda otázne, čo konkrétne mal vrcholový manažér z Lamborghini na mysli, keď vyslovil, že nič také momentálne nejde zhotoviť.

Akumulátor v elektromobile Roadster 2 je ale na druhú stranu ešte stále zahalený pod rúškom tajomstva, čiže zatiaľ nedokážeme presne povedať, čo také revolučne skrýva pod svojou kapotou.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať