FOTO: Xiaomi Mi 8 sa bude naozaj podobať na iPhone X

Po nespočetných uniknutých informáciách týkajúcich sa Xiaomi Mi 8, medzi ktoré radíme aj včerajšie rendery pre vás máme niečo lepšie.

Po nespočetných uniknutých informáciách týkajúcich sa Xiaomi Mi 8, medzi ktoré radíme aj včerajšie rendery pre vás máme niečo lepšie. Dnes sa totiž na internet dostali fotky reálneho zariadenia, ku ktorému mal niekto prístup. Potvrdzujú dizajn podobajúci sa na ten, s ktorým disponuje iPhone X.

Ako môžete vidieť na záberoch vyššie a nižšie, predná strana Xiaomi Mi 8 bude takmer identická s iPhone X. Vrchnú časť prednej strane „zdobí“ výrez v displeji, zvyšok zobrazovacieho panelu je takmer bez rámikov.

Momentálne nie je celkom jasné či Xiaomi siahol po OLED displeji, dá sa to však predpokladať, minimálne pri jednej z chystaných verzií. Čínsky výrobca totiž plánuje predstavenie Xiaomi Mi 8 a drahšieho Xiaomi Mi 8 SE (Special Edition).

Prvá konkurencia pre systém Face ID?

Jedna vec je však celkom jasná. Xiaomi má nový Mi 8 vybaviť systémom 3D rozpoznania tváre, ktorý Apple nazýva ako Face ID. To by z neho robilo vôbec prvý Android smartfón s rovnakou technológiou akú iPhone X používa už od minulého roku.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Xiaomi by tak zároveň pokorilo predpoklady analytikov, ktorí predpokladali, že nasadenie podobnej technológie bude výrobcom Android smartfónov trvať 2 až 3 roky. Xiaomi to pravdepodobne stihne do 1 roku.

Hardvérová špička

Čo sa hardvérovej výbavy týka, Xiaomi Mi 8 bude poháňať procesor Snapdragon 845, 6/8 GB RAM a až 128 GB úložisko. Zadnú stranu bude zdobiť dvojica fotoaparátov s rozlíšeniami 16 Mpx (hlavný) a 20 Mpx (sekundárny). Netreba pripomínať, že Xiaomi Mi 8 pobeží na zatiaľ najnovšom Android 8.1 Oreo a novom používateľskom rozhraní MIUI 10.

Cena a dostupnosť zariadenia momentálne nie sú známe, no nedávno zverejnené informácie poukázali na to, že Mi 8 môže byť oficiálnou cestou okrem Číny dostupný na rôznych trhoch. Rozprávalo sa hlavne o Egypte, Francúzsku, Indii, Taliansku, Rusku, Španielsku, Thajsku a Vietname.

Páči sa ti chystaná vlajková loď Xiaomi?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať