ASUS ZenFone 5 má foťák ako iPhone 8, no stojí iba polovicu z jeho ceny

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky predstavil ešte začiatkom roka lepšiu mid-range novinku, ktorá v týchto dňoch prešla cez ruky odborníkov z DxOMark.

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky predstavil ešte začiatkom roka lepšiu mid-range novinku, ktorá v týchto dňoch prešla cez ruky odborníkov z DxOMark. Hlavný fotoaparát ASUS ZenFone 5 sa tak môže pochváliť podobným hodnotením, aké má na konte aj podstatne drahší iPhone 8.

Pretože získal rovných 90 bodov, čo je iba o dva body menej, ako nadobudla spomínaná osmička z dielne kalifornského jabĺčka. Tá však stojí približne raz toľko.

ZenFone 5 kombinuje lepšiu hardvérovú výbavu zo strednej triedy s moderným konštrukčným prevedením, kde dokonca nechýba ani ikonický výrez v displeji. Vďaka nemu pripomína iPhone X. A to isté možno povedať o umiestnení či polohe duálneho fotoaparátu na zadnej strane, kde je okrem iného vidieť i ďalší kus ochranného skla vrátane biometrického snímača odtlačkov.

Technická špecifikácia foto hardvéru tohto podareného kúsku z Ázie zahŕňa špičkový 2,55″ senzor od Sony, model IMX363, s clonou f/1.8, optickou aj elektronickou stabilizáciou obrazu a obrovskými pixelmi, ktoré dosahujú 1,4 µm. Na oficiálnej web stránke sa ale spomína aj širokouhlý záber (až 120 stupňov) či nočný HDR režim.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom

Skvelý autofocus a dobre vyvážená biela

Odborníkom na fotografovanie sa na záberoch z ASUS ZenFone 5 páči dobrý dynamický rozsah, pekné detaily aj textúra. Avšak iba počas pekného slnečného dňa. Rovnako chvália veľmi rýchle, presné a opakovateľné automatické zaostrovanie alebo skvele vyváženú bielu farbu, a to “vo väčšine situácií”.

Medzi nevýhodami pre zmenu figurujú artefakty pri zapnutom HDR režime, občasný šum v oblastiach záberu, kde je modrá obloha, alebo strata detailov pri používaní blesku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať