parkour mania tit

Vyskúšaj zábavný parkour v novej hre českých vývojárov, ktorá je dostupná pre Android a iOS

V obchodoch s aplikáciami pre hlavne mobilné platformy sa pred pár málo dňami objavila novinka – podarená hra z dielne českého nezávislého herného štúdia Cableek Games. Hra sa volá Tetrun: Parkour Mania a je plná zábavných trikov.

V obchodoch s aplikáciami pre hlavne mobilné platformy sa pred pár málo dňami objavila novinka – podarená hra z dielne českého nezávislého herného štúdia Cableek Games. Hra sa volá Tetrun: Parkour Mania a je plná zábavných trikov. 

V hre Tetrun: Parkour Mania musíte liezť na vežu, ktorú postupne budujú padajúce kocky. Tie tak trochu pripomínajú Tetris, no grafika je v tomto prípade ďaleko, ďaleko lepšia. Po veži a kockách musíte postupne šplhať na vrchol, no musíte si dávať pozor, aby vás jedna z nich nezasiahla.

Kocky vždy padajú do medzier, čiže viete odhadnúť, ktorým smerom sa máte pohybovať. Hra je nekonečná a pri každom spustení vás čaká jedinečne generovaná veža. Vynikajúce je ovládanie a formát hry poňatý na výšku. Hru dokážete hrať iba jednou rukou, čo je veľmi pohodlné.

parkour mania

Hrdinu ovládate gestami, ktoré vás hra naučí hneď pri prvom spustení. Do rúk ich dostanete prakticky okamžite a časom ich môžete ďalej vylepšovať. Vývojári nazvali 8-smerové ovládanie ako gesturátor, pričom ponúka nespočetné množstvo kombinovaných trikov. Čim prepracovanejší trik spravíte, tým viac bodov získate.

Parkour Mania je plnohodnotnou hrou, čiže v nej nájdete úrovne, cieľový zoznam úspechov, štatistiky (celkový čas hrania, splnené úlohy a pod.), rebríčky (priatelia alebo svet) či pár dôležitých nastavení. Prispôsobiť si môžete rozlíšenie hry, veľkosť ovládača gest, jazyk a zvuk. Po chvíli hrania asi vypnete sprievodnú hudbu a bohate si vystačíte so zvukovými efektami.

parkour mania

Ako mena v hre slúžia takzvané zlatky, ktorých prísun si je možné zabezpečiť nielen úspešným hraním, ale aj mikro transakciami za reálne peniaze. Sumy nie sú prehnané. Základný balíček stojí 0,99 EUR, no stále je iba dobrovoľný. Za tieto zlatky si napríklad nakúpite oblečenie pre svoju postavu alebo jej pokojne nasadíte fúzy pravých mušketierov.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest

Najdrahším nákupom je tzv. Go Premium za 9,99 EUR, ktorý sprístupní všetky veže, gestá a 10 voľných oživení. Hranie ale nie je nákupmi podmienené.

Ak hľadáte peknú, dynamickú a dobre vyladenú hru s intuitívnym ovládaním do jednej ruky, Tetrun: Parkour Mania určite stojí minimálne za vyskúšanie. Autori sa potešia každej spätnej väzbe a hodnoteniu, ktoré im môžete zanechať v obchodoch s aplikáciami.

Hru Tetrun: Parkour Mania pre Android sťahujte TU a verziu pre iOS pre zmenu TU.

Tetrun: Parkour Mania

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať