Herné smartfóny ako nová kategória? Ďalší nový model bude predstavený už zajtra

0
Nubia Red Magic
FOTO: Weibo

Vyzerá to, že nám v triede inteligentných mobilných telefónov vzniká nová kategória. Smartfóny, ktoré cielia na hráčov mobilných hier, začali vznikať ako huby po daždi. 

Pochopiteľne, zatiaľ ich veľa nie je. Prvým a rozhodne úspešným pokusom bol Razer Phone. Iba nedávno sme spoznali Xiaomi Black Shark s vodným chladením a zajtra by sme sa mali dočkať ďalšieho podobne ladeného zariadenia.

Predstaviť ho má dcéra čínskeho ZTE, subbrand Nubia. Ako to pri herných zariadeniach býva, chýbať nesmie výraznejšia kontrastná farba a odvážnejší dizajn. Nubia Red Magic atribúty splní.

Po ruke je, žiaľ, iba veľmi neostrý render a jeden detailný pohľad. Aj z neho sa ale dá čo-to vyčítať. Nubia Red Magic klame telom. Z prednej strany pôsobí veľmi civilne. Obrovský displej s pomerom strán 18:9 obkolesujú obzvlášť štíhle rámiky. To pravé herné je až na zadnej strane.

Nubia Red Magic
FOTO: Weibo

Skosený tvar poslúži ergonómii, ktorá je pri hraní hier určite dôležitá. Zariadenie sa jednoducho musí dobre držať v ruke. Zaujímavý je okázalý LED pás, ktorý je umiestnený po stredovej osi zadnej strany.

Prehliadnuť sa nedá štvorica symetricky rozložených otvorov, ktoré zrejme ukrývajú stereo reproduktory. Výkon musí mať na svedomí iba Snapdragon 845 a 6/8 GB RAM. Inak by tento model podliezol vyššie spomínanú konkurenciu, čo by hráči nemuseli odpustiť.

Nubia Red Magic
FOTO: Weibo

Investícia do vývoja herných smartfónov sa výrobcom môže oplatiť. Hráči míňajú najviac peňazí práve na hry pre inteligentné mobilné telefóny. Dokonca 3,6-násobne viac ako v prípade konzol.

TIP REDAKCIE
Konzoly a počítače bokom, hráči vrážajú najviac peňazí do hier pre smartfóny

Detaily o Nubia Red Magic prinesieme zajtra. Teda, ak sa avizované predstavenie potvrdí, o čom ale nepochybujeme.