Žartovný názov Wi-Fi hotspotu spustil lavínu: Prišli policajti so psom, začali hľadať výbušninu

Byť pri výbere názvu Wi-Fi hotspotu nasilu vtipný sa niekedy nevypláca. Hlavne ak sa do situácie zamotá aj polícia.

0

Keď si vyberáš názov Wi-Fi hotspotu, mal by si mať na rozume aj to, čo by sa mohlo stať, ak by si si zvolil názov, ktorý nie je celkom ideálny na miestach, kde sa pohybuje veľa ľudí. Presvedčil sa o tom aj jeden vtipkár, ktorý spustil lavínu policajnej aktivity.

O bizarnom prípade informoval server CNET.

V nedeľu večer sa v americkom Michigane udiala skutočne kuriózna situácia. V posilňovni Planet Fitness si jeden zo zákazníkov všimol Wi-Fi siete s názvom „remote detonator,“ teda „diaľkový detonátor,“ na čo okamžite upozornil zamestnancov.

Evakuácia a následná prehliadka budovy

Personál posilňovne nechcel nechať nič na náhodu, a tak na pomoc privolal políciu, ktorá so sebou priniesla aj špeciálne vycvičeného psa. Ten celú budovu pre istotu prehľadal. Vinníka sa síce nepodarilo vypátrať, no sme si istí, že si názov svojej Wi-Fi siete radšej zmenil ešte pred príchodom polície.

Polícia dokonca dodala, že vtipkár svojím spôsobom neporušil žiaden zákon, keďže sa nevyhrážal odpálením bomby ani ničím podobným. Je však nutné mať na pamäti, že na rôzne vtipy reagujú ľudia úplne inak. To, čo môže prísť vtipné tebe, nemusí prísť vtipné niekomu inému.