LG G7

Toto je nová vlajková loď LG G7. Predstavenie sa odohrá začiatkom mája v New Yorku

Fanúšikovia elektroniky značky LG nebudú nakoniec ukrátení o novú vlajkovú loď, čo je vlastne známe už dlhšie. Dnes však spoznávame oficiálnu podobu zariadenia, jeho názov a dátum predstavenia.

Fanúšikovia elektroniky značky LG nebudú nakoniec ukrátení o novú vlajkovú loď, čo je vlastne známe už dlhšie. Dnes však spoznávame oficiálnu podobu zariadenia, jeho názov a dátum predstavenia.

LG G7 ThinQ bude predstavený 2. mája na pôde amerického mesta New York. Ako ste si všimli, novinka bude obohatená o prívlastok ThinQ. Toto označenie je typické pre inteligentné spotrebiče LG a pri smartfóne ho výrobca prvýkrát použil v rámci inovovanej verzie LG V30S ThinQ predstavenej na MWC 2018.

Označenie odkazuje na zdokonalené inteligentné funkcie, ktoré pokryjú kapacity umelej inteligencie. Na palube nájdeme hlasového asistenta, rozpoznávanie objektov pomocou fotoaparátu či automatické nastavenie parametrov fotoaparátu na základe vyhodnotenej scény. LG G7 ThinQ pôjde v stopách konkurencie, ktorá už schopnosti umelej inteligencie používa. Radi sa ale rozšírením využitia necháme prekvapiť.

LG G7
Oficiálna značka FOTO: LG

V útrobách nájdeme tradičnú vrcholovú výbavu tohto roka. To znamená Snapdragon 845, dostatok pamätí, zdokonalený duálny fotoaparát, (snáď) veľkú batériu s rýchlym nabíjaním, Bluetooth 5.0, kvalitné audio, najnovšiu verziu operačného systému Android či lepšiu prednú kameru pre čo najkrajšie selfie.

Pri pohľade na render, ktorý zverejnil web AndroidHeadlines, nám LG G7 pripomenul z prednej strany LG V30, ktorému nejaký okoloidúci nalepil notch. Škoda výrezu, keďže LG V30 vyzerá skutočne veľmi dobre, elegantne a prémiovo.

Klasické vlajkové prevedenie zadnej strany reflektuje sklo, duálny fotoaparát so snímačom odtlačkov, ktoré sú umiestnené v jednej línii a nejaké tie farebné prevedenia. Nespomínali sme displej. Pred niekoľkými dňami sa hovorilo, že LG použije M-LCD obrazovku namiesto OLED displeja.

TIP REDAKCIE
Demolácia vysokého sila sa nepodarila. Časť sa zrútila na budovu kultúrneho centra

M-LCD panel je jasnejší a úspornejší ako bežné LCD obrazovky, a čo je dôležitejšie, je citeľnejšie lacnejší ako OLED. LG G7 tak môže dostať sympatickejšiu cenovku, aj keď si nie sme istí, či absencia OLED technológie vo vlajkovej triede nebude príťažou.

LG G7
LG G7 ThinQ FOTO: AndroidHeadlines

Generálny riaditeľ LG v januári uviedol, že predstavia nové smartfóny vtedy, keď to bude potrebné. Rovnako sa nechal počuť, že LG už nebude nutne oznamovať nové zariadenia v zhode s konkurenciou. Nový vlajkový model mal byť zároveň navrhnutý a vytvorený takpovediac od podlahy.

LG G7 neskorším predstavením možno obišiel Samsung a Huawei, no sú tu aj iní hráči, ktorí chystajú premiéru v tomto období. V prebehu mája má byť predstavený HTC U12+, 15. mája novinka značky Honor, ešte tento mesiac si odbije debut herný smartfón Xiaomi Black Shark a aby toho nebolo málo, zrejme 5. mája spoznáme očakávaný OnePlus 6.

Určite budeme zvedaví na trhovú dostupnosť modelu LG G7. Vlaňajšia vlajková loď LG V30 dorazila na náš trh až tri mesiace po oficiálnom celosvetovom predstavení.

Total
75
Zdieľaní
Total
75
Zdieľať